Борац разочарао у Бијељини: “Црвено-плави” створили само једну шансу, Радник прекинуо Борчев побједнички низ

Низ одличних резултата прекинут је у Бијељини.

Фудбалери Борца су, до окршаја са Радником, тријумфовали на посљедње четири званичне утакмице, планирали су да серију наставе у Семберији, али се изостанак капитена Стојана Врањеша и првог нападача Јове Лукића показао као непремостива препрека.

На крају, Бијељинци су дошли до тријумфа резултатом 1:0, што им је тек друга побједа у m:tel Премијер лиги БиХ, док је, на другој страни, Борац подбацио игром и укњижио четврти неуспјех.

Првих 45 минута није понудили много тога – видјели смо само једну шансу и то пред голом Радника.

Горан Закарић је прошао Дејана Кораксића на десној страни, центрирао ка Бојану Марковићу који је шутирао главом, али је лопта након његовог ударца и интервенције Стефана Јањића погодила пречку.

Радник је први пут опасније запријетио на истеку 56. минута, када је Никола Попара послао лопту преко пречке, док је девет минута касније Бојан Павловић одбранио ударац са дистанце Црногорца Милана Вушуровића.

Није, ипак, чувар мреже нашег тима ништа успио да учини тек неколико десетина секунди касније, када је Вушуровић у свом дебитантском наступу за Радник ”распалио” по лопти искоса са лијеве стране и довео свој тим, а испоставило се и одвео до побједе.

Након пораза у Бијељини, пред играчима Борца сада је ”какањска седмица”. Прво ће у сриједу гостовати Рудару у оквиру осмине финала Купа БиХ, а потом и Младости у мечу 12. кола m:tel Премијер лиге БиХ.

РАДНИК – БОРАЦ 1:0

стријелац: 1:0 Вушуровић (66.), стадион: Градски у Бијељини, без присуства гледалаца, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Кораксић, Мекић (Радник), Дујаковић (Борац).

РАДНИК: Козић, Вушуровић (од 87. минута Зукић), Новаковић, Сушић, Мекић (од 90+3. минута Мотика), Попара, Гогић, Шарић (од 78. минута Лазић), Хусеинбашић (од 78. минута Васић), Кораксић (од 87. минута Никић), Јањић. Тренер: Славко Петровић.

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Марковић (од 46. минута Кајкут), Зиљкић, Ћосић (од 81. минута Субић), Калесић (од 46. минута Црнов), Дујаковић (од 88. минута Боровчанин), Војновић (од 69. минута Георгиев), Бртан, Милојевић, Закарић. Тренер: Владо Јагодић.