Футсал

Борац ”протутњао” Читлуком! Црвено-плави тријумфовали над Бротњом, сјајан увод у дерби против Сарајева

Футсалери Борца ”протутњали” су Читлуком и у четвртом колу уписали трећу премијерлигашку побједу!

Екипу Бротња савладали су резултатом 2:6 и направили сјајан увод у велики дерби са Сарајевом, који се игра сљедећег викенда у дворани Борик.

Читлучани су у овом дуелу први стигли до предности, голом Луке Пехара из 9. минута – што је био погодак који је само ”разљутио” наш тим.

У интервалу од 16. до 26. минута, четири пута се тресла мрежа Бротња – све је почело аутоголом Силвија Дујмовића, потом је два поготка постигао Драган Верић, док је сјајну секвенцу голом закључио Александар Муњиза.

У истом минуту (26.) када је Муњиза постигао гол, Винко Палац је смањио на 2:4, да би у претпосљедњем и посљедњем минуту, Муњиза својим другим, а Игор Мирковић јединим голом на утакмици ”докрајчио” ривала.

БРОТЊО – БОРАЦ 2:6

стријелци: 1:0 Пехар (9.), 1:1 Дујмовић (аутогол, 16.), 1:2 Верић (17.), 1:3 Верић (21.), 1:4 Муњиза (26.), 2:4 Палац (26.), 2:5 Муњиза (39.), 2:6 Мирковић (40.), дворана: у Читлуку, гледалаца: 100, први судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), други судија: Оливер Кожул (Широки Бријег), трећи судија: Алмедин Берило (Храсница), жути картони: Зец (Борац).

БРОТЊО: М. Вучић, Грбешић, Квесић, Пехар, Дујмовић. Још су играли: Милићевић, Палац, Ћорић, Шарац, Пенава, Одак. Тренер: Кристијан Вучић.

БОРАЦ: Станивуковић, Верић, Јанковић, Муњиза, Мирковић. Још су играли: Зец, Савић, Кокановић. Тренер: Слободан Благојевић.

(борац-спорт, фото: КМФ Борац)