Борац преузео прво мјесто: ”Црвено-плави” тријумфовали над Тузлацима!

На непотпуној табели, а послије првог меча 11. премијерлигашког кола, Борац заузима прво мјесто!

Црвено-плави су ове суботе у Сребренику савладали Тузла сити резултатом 0:1, што им је био први гостујући првенствени тријумф над овом екипом икад, која им је омогућила да преноће на лидерској позицији са 17 бодова, једним више од досадашњег лидера и данашњег ривала.

”Кривац” за побједу је нападач Борца Момчило Мркаић, који се у 77. минуту, након једног корнера, најбоље снашао пред голом Невреса Фејзића и постигао свој други гол у сезони. У игру је Мркаић ушао у 51. минуту, када је терен због повреде морао да напусти Јово Лукић, а свој данашњи наступ некадашњи фудбалер Војводине крунисао је голом вриједним освајања цијелог плијена.

Осим тог поготка, није се много тога видјело на стадиону Градине – тек по једна стопостотна шанса на обје стране.

У финишу првог дијела, Фејзић је ”извукао лопту испод пречке” након ударца Бењамина Татара искоса са лијеве стране, да би на старту другог полувремена након једног центаршута Душан Пантелић надвисио одбрану Борца, а потом ударцем главом погодио пречку.

У бх. првенству сада слиједи двоседмична пауза због утакмица у Лиги нација, а први наредни меч Борац ће одиграти 1. октобра, када би на новом травњаку Градског стадиона у Бањалуци требало да угости Слогу Меридиан.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Мркаић (77.), стадион: у Сребренику, гледалаца: 200, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Шукиловић, Челиковић (Тузла сити), Бегић, Мркаић (Борац).

ТУЗЛА СИТИ: Фејзић, Шукиловић, Нукић, Смајлагић, Елеуе (од 80. минута Мешиновић), Карјашевић, Карић (од 80. минута Веселиновић), Челиковић, Мишић, Пантелић, Фереира. Тренер: Драган Јовић.

БОРАЦ: Ћетковић, Гајић, Предраговић (од 90+2. минута Лазић), Војновић, Субић, Лукић (од 52. минута Мркаић), Андрић, Кулашин (од 62. минута Бегић), Татар (од 90+2. минута Попара), Пишчевић, Закарић (од 62. минута Јуриљ). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: sport1.oslobodjenje.ba)