Рукомет

Борац ”препливао” Кривају – плус четири у Борику

Рукометашице Борца тријумфовале су над Кривајом резултатом 26:22 у једном од дербија 14. кола Премијер лиге БиХ.

Првих 30 минута меча у Борику завршено је, уз смјене у вођству, минималном предношћу црвено-плавих, захваљујући поготку Милане Раилић у посљедњим секундама (14:13). За седам минута наставка, Борац је први пут на утакмици стигао до плус четири (18:14), да би потом у пар наврата, половином другог дијела, предност износила и пет голова.

Успио је тим из Завидовића два-три пута да приђе на минус три, али је непремостива препрека била сјајна Дарјана Вуклиш, која је четири пута спријечила гошће да предност ”осица” смање на два поготка.

Укупно је Вуклиш на овом мечу уписала 12 одбрана, а по голгетерском учинку предњачила је Слађана Андрић са седам погодака, док је Милана Раилић имала један мање.

Код гошћи, Јасмина Ћосић је осам пута затресла црвено-плаву мрежу, док је Амна Мехинагић то урадила седам пута.

У другом дербију ове рунде, Груде су неочекивано убједљиво (24:36) поражене пред домаћом публиком, тако да послије 14 кола Груде, Борац и Хаџићи на прве три позиције имају једнак број бодова (24)!

БОРАЦ – КРИВАЈА 26:22 (14:13)

дворана: Борик, гледалаца: 300, судије: Иво Бошњак и Јосип Марић, седмерци: Борац 6 (5), Криваја 7 (5), искључења: Борац 8 минута, Криваја 14 минута.

БОРАЦ: Дуња Јуркас, Ема Мајкић 1, Јасмина Османовић 2, Слађана Андрић 7, Милана Раилић 6, Лана Лончар, Азра Летић, Ивана Бобић 4, Сара Мајкић 1, Лара Бијелић, Дарјана Вуклиш, Сандра Ђурашиновић, Хелена Ћурић 4, Анђела Тодић, Исидора Кршић 1. Тренер: Никола Бијелић.

КРИВАЈА: Вилдана Бајрић 1, Амина Башић, Амина Буквић 1, Аднана Латифовић, Јасмина Ћосић 8, Нејра Карахасановић, Наида Фркатовић, Ајна Мачак 2, Нејла Маглајкић, Амна Мехинагић 7, Ламија Мујкић, Сара Шехић, Адна Латифовић 1, Сара Башић Салкић 2. Тренер: Аднан Башић.