Борац преко Слоге до финала Купа Републике Српске, Леотар ривал у борби за трофеј

Рукометаши Борца пласирали су се у финале Купа Републике Српске, у којем ће, у недјељу од 15.00 часова, одмјерити снаге са Леотаром.

У полуфиналу завршног турнира у Вишеграду, црвено-плави су резултатом 37:31 тријумфовали над Слогом из Добоја, док су Требињци савладали домаћина резултатом 26:23.

Борац је у првом полувремену, у 20. минуту, предвођен бјелоруским новајлијом и стријелцем четири гола до тада Андрејом Климаветсом, стекао предност од пет голова (11:6). Стари ривал црвено-плавих се, међутим, није предавао тако лако, па су Добојлије након десет минута игре у наставку биле у егалу са нашом екипом (22:22, 23:23).

Ипак, у другој половини наставка, Борац је поново додао гас, разиграо се бјелоруски бек, па је Борац у 52. минуту стигао до плус четири (31:27), што је до краја било неухватљиво за добојски тим.

Климаветс је у овом дуелу постигао девет голова, на колико се зауставио и Недим Хаџић. Када је ријеч о Слоги, Станко Станковић је десет пута затресао црвено-плаву мрежу.

(борац-спорт, фото: Рукометни савез Републике Српске)