Борац ”прегрмио” и Високо: Девети тријумф црвено-плавих!

Рукометаши Борца прескочили су препреку звану Босна Високо и наставили низ сјајних резултата у Премијер лиги БиХ у којој су, након 11 кола, без пораза (9-1-0)!

Прво полувријеме је завршено резултатом 12:12, а обиљежила га је ситуација по истеку времена, када је десно крило Борца Лука Перић извео деветерац, те том приликом погодио у главу првотимца Височака Харуна Бабића. Иако, наравно, није било намјере, судије, вођене правилима, показале су играчу Борца црвени картон.

У уводним минутима наставка, домаћи су серијом 3:0 дошли до 15:12, међутим Борац је до средине другог дијела, уз серију 3:8, одмакао домаћима на два корака (18:20).

Уз подршку око 1000 навијача и одбране Енеса Сирће, Босна је постигла два везана гола и у посљедњих десет минута ушла при ”егалу” (20:20) – а онда је једну од кључних улога одиграо млади голман нашег тима Берин Бркић.

Некадашњи чувар мреже Маглаја је у тренуцима кад се ”ломио”резултат, прво при резултату 23:24, а онда и код 23:25, уписао пар сјајних интервенција и омогућио саиграчима да меч заврше како су и замислили.

Највише голова у екипи Борца постигао је Лука Кнежевић (6), док су по један мање имали Милош Њежић и Владо Драганић.

Наредну утакмицу Борац ће одиграти сљедећег викенда, када ће у 12. рунди угостити Маглај.