Борац поражен у Тузли, предност над Челиком пред гостовање у Зеници само 7 бодова

Фудбалери Борца поражени су и у другом гостујућем сусрету у оквиру Лиге за опстанак. Након што су, под командом бившег тренера Игора Јанковића остали без повољног резултата у другом колу у утакмици са Младости (2:0), црвено-плави су под тренерском палицом Дарка Војводића погнуте главе напустили стадион Тушањ у Тузли изгубивши меч резултатом 1:0.

Поразом у “граду соли”, али и тријумфом Челика над већ споменутом Младости (2:1) у Зеници, ситуација се по питању опстанка у бх. елити када је у питању наш клуб закомпликовала. Наиме, до краја сезоне преостало је да се одигра још само пет кола, Борац има седам бодова више у односу на Челик који је први тим “испод црте”, што је и даље солидна предност, али не треба да се заборави да се већ у наредној рунди ова два тима састају на Билином пољу, те да седам дана касније, у утакмици седмог кола, у Бањалуку долази Младост, која је ове сезоне савладала фудбалере у црвено-плавим дресовима у сва три одмјеравања снага, уз само један постигнут гол нашег тима за 270 минута.

Једини гол на стадиону Тушањ у дуелу Слободе и Борца виђен је у посљедњем минуту првог полувремена, када је након корнера најприсебнији пред голом Горана Вуклиша био млади Едис Смајић.

У Зеници без капитена Јаничића

Овоме додајмо и да стручни штаб Борца на челу са Војводићем у наредној утакмици неће моћи да рачуна на услуге капитена Немање Јаничића, којем је у 84. минуту меча на Тушњу показан други жути картон.

СЛОБОДА – БОРАЦ 1:0 (1:0)

стријелац: 1:0 Смајић (45.), стадион: Тушањ, гледалаца: 1500, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Салиховић, Иветић, Рустемовић, Муминовић (Слобода), Радуловић, Јаничић, Вуклиш (Борац), црвени картон: Немања Јаничић (Борац, 84. минут).

СЛОБОДА: Муминовић, Шкахић, Салиховић (од 90+1. Бегановић), Тодоровић, Смајић (од 75. минута Рустемовић), Граховац, Лазевски, Хусић, Иветић, Игњатовић, Мусић (од 55. минута Мијић). Тренер: Славко Петровић.

БОРАЦ: Вуклиш, Ојданић, Пузигаћа, Кунић (од 84. минута Зекановић), Радуловић (од 46. минута Карић), Маховић, Жеравица, Мајкић, Даниловић, Јаничић, Веселиновић (од 76. минута Илић). Тренер: Дарко Војводић.

(борац-спорт, фото: tuzlanski.ba)