Борац поражен у првом финалном окршају: Црвено-плави уз гол минуса чекају реванш у Платоновој

Борац ће реванш финала Купа БиХ, заказан за 22. мај на Градском стадиону, дочекати уз гол минуса за Зрињским.

Мостарци су у првој утакмици, играној на стадиону ”Под Бијелим бријегом”, савладали црвено-плаве резултатом 1:0, а тренутак одлуке на мечу у Херцеговини догодио се у 30. минуту.

Матија Малекинушић је упослио у шеснаестерцу Борца Марија Ћужеа, који је побјегао пажњи Алена Јуриља, избјегао офсајд позицију и матирао Марка Милошевића, који је у пар наврата током другог полувремена одлично интервенисао и спријечио Мостарце да увећају предност.

Веома лоше је Борац одиграо у првом полувремену, не приказавши ништа против ”племића” који су потпуно контролисали дешавања на терену. Нешто конкретнији су црвено-плави били у другом дијелу, али без праве опасности по гол на којем је стајао Горан Карачић.

Иначе, у овом дуелу Борац је наступио без Себастијана Ерере Кардоне и Зорана Квржића, првих опција на бековским позицијама. Због повреда, овог двојца није било ни против ГОШК-а када се повриједио и Јаков Благаић, који је такође пропустио први финални меч са Мостарцима.

До реванша са Зрињским Борац ће одиграти двије утакмице у WWIN лиги – против Тузла ситија на Тушњу 13. маја и Игмана на Градском стадиону шест дана касније. Уколико тријумфују у те двије утакмице, играчи Винка Мариновића ће коло прије краја сезоне и гостовања Жељезничару обезбиједити освајање титуле, треће у клупској историји.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Марио Ћуже (30.), стадион: ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 6000, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Тони Шуњић, Филип Брадарић, Немања Билбија (Зрињски), Јован Нишић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Горан Карачић, Хрвоје Баришић, Нардин Мулахусејновић, Матија Малекинушић (од 65. минута Бесарт Абдурахими), Марио Ћуже, Филип Брадарић, Силвио Илинковић (од 65. минута Тарик Рамић), Тони Шуњић, Керим Мемија (од 62. минута Јосип Ћорлука), Марио Тичиновић, Немања Билбија (од 71. минута Антонио Иванчић). Тренер: Жељко Петровић.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић (од 46. минута Никола Пејовић), Макс Јурај Ћелић, Ален Јуриљ, Срђан Граховац, Давид Вуковић, Јово Лукић (од 76. минута Милан Макарић), Енвер Кулашин (од 46. минута Дамир Хреља), Василије Терзић (од 61. минута Стојан Врањеш), Саво Шушић, Јован Нишић (од 87. минута Стефан Фићовић). Тренер: Винко Мариновић.