Борац поражен у Приједору, предност над Слогом само један бод пред посљедње јесење коло

Фудбалери Борца претрпили су данас први пораз у текућој сезони Прве лиге Републике Српске изгубивши од Рудар Приједора у граду на Сани резултатом 1:0. С обзиром да је Борчев противкандидат за освајање титуле Слога из Горњег Црњелова савладала данас Жељезничар Спорт тим резултатом 4:0, разлика између два тима је смањена на један бод (Борац 38, Слога 37), па ће о освајачу јесење титуле одлучити посљедње коло, у којем Борац дочекује Алфа Модричу, док Слога гостује у Зворнику екипи Дрине.

Једини гол у данашњем крајишком дербију око 400 гледалаца видјело је у финишу утакмице, тачније у 87. минуту, када је црвено-плаву мрежу затресао Мујо Мујагић. У 33. минуту меча Борац је био у прилици да стекне предност, али је ударац капитена Саше Кајкута са бијеле тачке зауставио голман Мирза Хамзабеговић.

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 1:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Мујагић (87.), стадион: Градски у Приједору, гледалаца: 400, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Ковачевић, Гаврановић, Црномарковић, Пекија, Рамић, Сајак, Хамзабеговић (Рудар Приједор), Буразор, Ћосић, Поповић, Мазић, Шикањић (Борац).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Хамзабеговић, Рамић, Лезић, Ковачевић, Гаврановић, Пекија, Црномарковић, Мркић (од 64. минута Лајић), Мујагић (од 90+3. минута Живанић), Кукавица (од 67. минута Сајак), Давидовић. Тренер: Неџад Жерић.

БОРАЦ: Саватовић, Бајић, Кајкут (од 75. минута Шикањић), Ћосић, Си. Дујаковић (од 46. минута Ст. Дујаковић), Жеравица, Мојовић, Буразор, Мазић, Поповић, Аничић (од 62. минута Јакуповић). Тренер: Дарко Војводић.