Одбојка

Борац поражен у Орашју на крају првог дијела сезоне

Одбојкаши Борца поразом су завршили први дио премијерлигашке сезоне.

У мечу 12. кола, посљедњем у 2023. години, црвено-плави су резултатом 3:1 поражени у Орашју, на гостовању екипи Домаљевца, а у наредну годину, у којој ће бити одиграно шест кола уз плеј-оф, улазе као седмопласирани тим првенства, са 11 бодова (три побједе и девет пораза).

Прилично лако је домаћи тим освојио прва два сета (25:19, 25:11), иако је Борац половином другог успио да приђе на два поена минуса (14:12). Одлична игра у трећем сету одвела је тим Мише Марјановића до освајања тог дијела игре (21:25), међутим није Домаљевац дозволио никакву сензацију.

Било је, наиме, јасно код двоцифрене предности домаћих у четвртом сету (14:4) у којем смјеру иде сет, да би на крају фаворизовани ривал ”преписао” резултат из другог сета.

Премијерлигашка сезона у одбојци наставиће се 26. и 27. јануара утакмицама 13. кола, у којем ће Борац дочекати брчанско Јединство.

ДОМАЉЕВАЦ – БОРАЦ 3:1

(25:19, 25:11, 21:25, 25:11)

дворана: ”Фра Мартина Недића” у Орашју, гледалаца: 250, судије: Медин Мујкић и Дејан Јовановић.

ДОМАЉЕВАЦ: Матео Брандић, Млађан Лукић, Радослав Ћук, Никола Мијатовић, Фрањо Ивић, Асмир Хукичевић, Емир Пезеровић, Павао Дујменовић, Марко Миловановић, Давор Доминковић, Стефан Лукић, Азур Еминовић, Крешимир Прлић, Горан Кртинић. Тренер: Златко Ивић.

БОРАЦ: Милош Каран, Ниша Танић, Сава Радић, Миленко Ћосић, Борко Илић, Владан Ајдер, Дарко Симић, Филип Пузић, Марко Мичета, Вељко Бјељац, Влатко Чанчар, Никола Алексић. Тренер: Мишо Марјановић.

(борац-спорт, фото: ОК Борац)