Борац поражен у Грачаници, шести неуспјех црвено-плавих у првенству

Рукометаши Борца укњижили су шести пораз у досадашњем току Премијер лиге БиХ изгубивши у Грачаници од истоименог домаћина резултатом 25:23.

Са уводним минутима првог полувремена, Грачаница је наметнула темпо који жели и у седмом минуту дошла до 4:1, док је три минута касније предност Грачанлија износила и четири гола (6:2).

Тек у другој половини првог дијела Борац се ”пробудио” и до паузе успио да смањи минус на два гола (14:12), да би у 37. минуту, поготком пивота Миленка Рожића, дошао до првог ”поравнања” још од 1:1.

Двадесет минута прије краја Борац је остао без Владе Драганића, којем је након једног прекршаја показан директан црвени картон. Остали су црвено-плави без прве опције на лијевом крилу, а затим од истека 47. па до почетка 53. минута нису успјели да затресу мрежу Грачанице, која је дошла до 22:20 и напада за плус три.

У финишу је Борац пришао на минус један (24:23), да би 20 секунди прије краја Грачаница новим голом овјерила побједу.

Екипом је, иначе, у овом дуелу командовао помоћни тренер Горан Гарић, с обзиром на то да је први тренер Мирко Микић искључен у прошлој утакмици у Маглају.

Након 12 кола, Борац заузима 11. мјесто са 10 бодова, а у наредном колу, сљедећег викенда, дочекаће екипу Какња, која заузима посљедње, 16. мјесто.

ГРАЧАНИЦА – БОРАЦ 25:23

дворана: Луке, гледалаца: 500, судије: Иво Бошњак (Мостар) и Јосип Марић (Мостар), седмерци: Грачаница 5 (3), Борац 1 (1), искључења: Грачаница – , Борац 12 минута, црвени картон: Владо Драганић (Борац, 41. минут).

ГРАЧАНИЦА: Џанбеговић, Шахдановић 2, Хаџизулфић, Шабић, О. Мехмедовић 10, Џиновић 3, Бижић, Мехмедчехајић 2, Тркуља 1, Д. Мехмедовић, Мехић, Мусић 4, Ласица, Драгичевић 3, Ахметашевић, Мешиновић. Тренер: Дамир Доборац.

БОРАЦ: Ивановић, Перић 4, Јелушић, Каламанда 1, Петровић 6, Момић, Њежић 2, Кнежевић 5, Тепић, Грачић, Драганић 1, Летић, Рожић 3, Суботић, Бајчета 1. Тренер: Горан Гарић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Славен Петковић)