Борац поражен у Грачаници, настављен лош низ – само двије побједе на десет утакмица

Још једном се показало да екипа Грачанице не лежи рукометашима Борца…

У мечу трећег кола Премијер лиге БиХ, играчи Ирфана Смајлагића поражени су у Грачаници резултатом 32:27, те већ четири меча у низу не знају за тријумф над играчима Дамира Доборца (три пораза и реми), а на десет одмјеравања снага Борац је само два пута побиједио!?

Веома добро је Грачаница почела овај меч и у петом минуту дошла до 4:1, да би након тајм-аута Ирфана Смајлагића Борац за пет минута креирао серију 4:0 и дошао до минималне предности.

Половином првог периода Грачаница је дошла до плус два (9:7), што је сачувала и до краја првог полувремена (16:14), које је отворила серијом од три гола (19:14), па је Смајлагић поново био приморан да реагује.

Ипак, није то уродило плодом – Грачаница је одржавала стечени капитал, а у 51. минуту била у предности од шест голова (28:22), па је већ тада практично било јасно да ће стићи до треће побједе у сезони, а да ће Борац, након тријумфа над Кривајом (32:26) укњижити први пораз.

У сљедећем колу, предстојећег викенда, Борац ће бити домаћин екипи Чапљине.