Борац поражен у Добоју на крају сезоне

Фудбалери Борца тачку на премијерлигашку сезону ставили су поразом у дуелу са Слогом Меридиан.

Добојлије су на стадиону ”Луке” тријумфовале резултатом 2:1 и тако у дебитантској сезони у бх. елити изборили опстанак. Борац је, са друге стране, и пред овај меч био сигуран на другом мјесту на табели и другом колу квалификација за Конференцијску лигу, па за тим Винка Мариновића овај дуел није имао такмичарски значај.

Ипак, упркос томе, до предности су у овом дуелу дошли гостујући играчи и то у 9. минуту, када је мрежу Добојлија затресао Јово Лукић, који је током каријере носио дрес тима са ”Лука”.

Бојан Павловић, који је у овом дуелу стајао на голу Борца, испуцао је лопту на противничку половину, а Александар Војновић ју је главом спустио Борчевом нападачу, који је матирао Елвира Траку након соло-продора.

У тренуцима када се чинило да ће се при минималној предности Борца отићи на одмор, добојски тим је изједначио. У првом минуту надокнаде, Сташа Баштић је извео корнер, а највиши у скоку био је Марио Крстовски, који главом матира несигурног Павловића.

Коначан резултат постављен је након десет минута игре у наставку. Са десне стране је центрирао Лука Куленовић, лопта се одбила до Ивана Лагунџића и стигла до Угљеше Стевановића који погађа пречку, да би у наставку акције Милан Лалић успио да савлада Павловића и на крају, испоставило се, донесе злата вриједне бодове Добојлијама.

Борчеви фудбалери сада одлазе на одмор који ће трајати до 12. јуна, за када је заказан почетак припрема за наредну сезону.

За црвено-плаве, такмичарска година ће званично почети 27. јула, првом утакмицом другог кола квалификација за Конференцијску лигу, а жријеб за ову фазу такмичења обавиће се 21. јуна у Ниону.

СЛОГА МЕРИДИАН – БОРАЦ 2:1

стријелци: 0:1 Лукић (9.), 1:1 Крстовски (45+1.), 2:1 Лалић (55.), стадион: ”Луке”, гледалаца: 1500, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Крстовски (Слога Меридиан), Марчетић, Милојевић, Цвијановић (Борац).

СЛОГА МЕРИДИАН: Трако, Дадић (од 46. минута Лалић), Николић, Зајић (од 70. минута Билал), Крстовски (од 89. минута Омић), Старчевић (од 46. минута Стевановић), Ристић (од 46. минута Чолић), Баштић, Милановић, Михајловић, Куленовић. Тренер: Владо Јагодић.

БОРАЦ: Павловић, Цвијановић, Војновић (од 53. минута Моцоња), Рачић (од 73. минута Кујунџић), Лукић, Благаић (од 53. минута Ковачевић), Милојевић, Попара (од 73. минута Пејовић), Шушић, Дојчиновић, Марчетић. Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)