Борац поражен на ”Пецари” у првој четвртфиналној утакмици

Фудбалери Борца поражени су вечерас на стадиону Пецара од домаћег Широког Бријега резултатом 2:1 у првој утакмици четвртфинала Купа Босне и Херцеговине. Реванш утакмица игра се 13. марта на Градском стадиону, а почетак је заказан за 15 часова.

До резултатске предности је у 16. минуту стигао наш тим: Саша Кајкут је на лијевој страни упослио Владана Даниловића који центрира и на супротној стативи проналази Стојана Врањеша, који ударцем главом матира голмана домаћих Мартина Зломислића. У 29. минуту Широки Бријег је дошао до изједначења: Мато Станић је преварио комплетну одбрану Борца пасом за Матеа Марића, који је изашао сам испред Марка Саватовића и лако га савладао, док је до потпуног резултатског преокрета дошло у 45. минуту: Петар Фрањић је упутио приземан центаршут у средину казненог простора, лопту је пропустио Дражен Багарић, а иста је стигла до већ споменутог Марића, који користи лошу интервенцију Небојше Рунића и доводи свој тим до предности, а, испоставило се на крају, и до побједе.

У преостале свије данашње утакмице четвртфинала Купа БиХ тешањски ТОШК је савладао у Градачцу екипу Звијезде резултатом 0:2 и широм отворио врата полуфинала, док је Сарајево пред домаћом публиком резултатом 1:0 савладало Зрињски. Утакмица између Слоге из Горњег Црњелова и Клиса одгођена је за 5. март.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 2:1 (2:1)

стријелци: 0:1 Врањеш (16.), 1:1 Марић (29.), 2:1 Станић (45.), стадион: Пецара, гледалаца: 600, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Ћорић, Марић, Фрањић (Широки Бријег), Зарић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Зломислић, Ћорић, Фрањић (од 70. минута Турчин), Елиомар, Марић, Станић (од 53. минута Бабић), Ковачић, Хркаћ, Багарић (од 62. минута Петровић), Марковић, Енин. Тренер: Гоце Седлоски.

БОРАЦ: Саватовић, Радуловић, Бајић, Кајкут, Даниловић, Ћосић, Жеравица (од 62. минута Јакуповић), Рунић, Врањеш (од 90+2. минута Мојовић), Милутиновић, Аничић (од 74. минута Зарић). Тренер: Дарко Војводић.

(борац-спорт, фото: jabuka.tv, видео: борац-спорт/ТВ Арена спорт)