Борац поражен на ”Грбавици”: Лоша партија црвено-плавих у првој лигашкој утакмици

Борац је поражен у првој премијерлигашкој утакмици у новој сезони – црвено-плави су доживјели неуспјех на гостовању Жељезничару, који је стигао до побједе резултатом 2:0 захваљујући двоструком стријелцу Недиму Мекићу.

Наш тим је тако прекинуо сјајан низ резултата у дуелима са вечерашњим ривалом. На посљедњих осам утакмица, не рачунајући овај дуел, уписано је пет побједа и три ремија, али је вечерас ипак сарајевски премијерлигаш био бољи ривал и заслужено стигао до три бода.

Скоро цијелим током меча Жељезничар је стварао притисак, диктирао темпо, док је Борац само два пута запријетио ”јединици” домаћих Ведаду Муфтићу. Догодило се то у 44. минуту, када је Зоран Квржић искоса са десне стране ухватио волеј, али је лопта прохујала поред гола, да би у 71. минуту, када је домаћи тим већ био у предности од два гола, Хозе Рикардо Кортес ударцем из даљине погодио стативу након једног лошег Муфтићевог ”боксовања”.

У првом дијелу Милан Мијатовић, дебитант на црвено-плавом голу, одлично је одреаговао након удараца домаћих и спријечио тим Нермина Башића да већ у првом полувремену дође до предности. Ипак, ништа није могао да учини у 47. и 55. минуту, када је Мекић крунисао двије ситуације у којима се нашао.

Прво је, након једне интервенције Борчеве одбране, дочекао лопту на врху казненог простора и матирао црногорског интернационалца, да би осам минута касније центрирао са лијеве стране, лопта није никога дотакла, па је преварила Мијатовића и завршила у мрежи.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће одиграти прву домаћу првенствену утакмицу у новој сезони, а у Бањалуку ће доћи екипа Игмана, која је у досадашњем току првенства одиграла двије утакмице и уписала исто толико побједа.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Мекић (47.), 2:0 Мекић (54.), стадион: ”Грбавица”, гледалаца: 7000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Косорић, Јашаревић, Ћосић (Жељезничар), Чавић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Муфтић, Косорић, Цоцалић, Крпић (од 81. минута Турањанин), Мекић (од 77. минута Харачић), Гасал (од 72. минута Бећа), Галић, Амоа (од 77. минута Дубачкић), Јашаревић, Рустемовић (од 72. минута Бибер), Ћосић. Тренер: Нермин Башић.

БОРАЦ: Мијатовић, Ћелић, Макарић (од 55. минута Врањеш), Барски, Кортес, Предраговић (од 55. минута Чавић), Ерера Кардона (од 81. минута Субић), Квржић, Благаић (од 55. минута Терзић), Шушић, Михајловић (од 75. минута Лукић). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац, sport1.oslobodjenje.ba)