Борац подбацио у дуелу са Леотаром: Требињцима цијели плијен на ”Млаквама”, црвено-плави безопасни по гол гостију

Фудбалери Борца разочарали су навијаче партијом и резултатом у дуелу са Леотаром…

Требињци су у крајишко-херцеговачком дербију седмог премијерлигашког кола однијели сва три бода са новљанских ”Млакви” (0:1) и задали велике главобоље тренеру Борца Ненаду Лалатовићу пред ванредно коло у уторак и сриједу, односно меч на истом терену са Зрињским.

Из једине праве опасне ситуације на утакмици тим Марка Видојевића је дошао до побједе. Горан Закарић је на посљедњој трећини терена, у 44. минуту, погријешио у жељи да дода лопту до Милана Спреме, а најприсебнији је био Огњен Тодоровић, који је искоса са лијеве стране одлично шутирао и матирао Бојана Павловића.

Покушавао је Борац и до тада, али и након тог поготка, да нађе пут до гола Душана Пулетића, али се комплетан нападачки концепт сводио на јалове центаршутеве, из којих се ништа није изродило.

Извели су и црвено-плави 15 корнера на овој утакмици, али исто тако ниједан није био опасан по госте који у Требиње носе велика три бода пред њихов већ седми (!?) гостујући меч у сезони.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 0:1

стријелци: 0:1 Тодоровић (44.), стадион: ”Млакве”, гледалаца: 800, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Андрић (Борац), Тодоровић (Леотар).

БОРАЦ: Павловић (од 56. минута Ћетковић), Ћорић, Војновић, Лукић, Андрић, Спремо (од 56. минута Субић), Кулашин (од 46. минута Мркаић), Попара (од 56. минута Бегић), Татар, Пишчевић, Закарић (од 61. минута Цвијановић). Тренер: Ненад Лалатовић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Миловић, Глоговац (од 46. минута Перван), Тодоровић (од 84. минута Вулић), Ђајић, Перишић, Цветковић, Цмиљановић, Карић (од 90+1. минута Албијанић), Шушњар (од 65. минута Матковић), Георгиев (од 65. минута Аћимовић). Тренер: Марко Видојевић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)