Борац по пљуску до тријумфа над Крупом и првог мјеста!

Прву репрезентативну паузу током полусезоне фудбалери Борца дочекаће на лидерској позицији!

Четири дана након што су елиминисали никшићку Сутјеску из квалификација за Лигу Европе, изабраници Владе Јагодића су угостили Крупу у оквиру шестог кола m:tel Премијер лиге БиХ, те тријумфовали резултатом 3:1, што им је било довољно да, захваљујући гол-разлици, засједну на врх табеле.

Била је то ПРВА побједа Борца над Крупом у међусобним окршајима под окриљем ФС БиХ након три досадашња пораза без постигнутог гола, али и ПРВА утакмица на Градском стадиону одиграна под свјетлошћу нових рефлектора.

Такође, меч је одигран по јаком пљуску, што је играчима знатно отежало услове за игру, поготово у другом полувремену, када је терен био натопљен водом.

У 17. минуту Борац је дошао до вођства – погодио је, други пут у сезони, Алмедин Зиљкић са дистанце, након асистенције Горана Закарића, који је дуго вукао лопту, ослободио се Ајдина Реџића и асистирао свом саиграчу у фази напада.

Плус је ”удуплан” у 58. минуту, трећим овосезонским голом Стојана Врањеша. Капитен нашег тима је поентирао ударцем главом, након нове асистенције и центаршута Горана Закарића, који је десет минута касније фаулиран у шеснаестерцу Крупе, Драган Петровић је досудио пенал, а у гол га је претворио Врањеш, постигавши чеврти погодак у елити.

Једини гол за госте постигао је Милош Аћимовић у 74. минуту, што је био први погодак који је Борац ове сезоне примио на Градском стадиону.

Прву наредну утакмицу наш тим одиграће 12. или 13. септембра против Сарајева на стадиону ”Асим Ферхатовић – Хасе”, док ће 17. септембра угостити Рио Аве у другом колу квалификација за Лигу Европе.

БОРАЦ – КРУПА 3:1

стријелци: 1:0 Зиљкић (17.), 2:0 Врањеш (58.), 3:0 Врањеш (пенал, 68.), 3:1 Аћимовић (74.), стадион: Градски, без присуства гледалаца, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Бртан (Борац), Видовић, Крмар (Крупа).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић (од 75. минута Калесић), Војновић, Бртан, Субић (од 85. минута Ћосић), Лукић (од 46. минута Марковић), Круз, Врањеш, Боровчанин (од 59. минута Радуловић), Зиљкић (од 59. минута Црнов), Закарић. Тренер: Владо Јагодић.

КРУПА: Абдулаховић, Реџић, Макитан, Модић (од 55. минута Крмар), Дујаковић (од 66. минута Николић), Пузигаћа, Видовић (од 46. минута Филиповић), Максимовић, Андрејић, Мандић (од 66. минута Аћимовић), Голубовић (од 55. минута Глишић). Тренер: Зоран Марић.