Футсал

Борац одлично парирао шампиону, али је велики тријумф изостао

Футсалери Борца поражени су у дуелу са актуелним шампионом БиХ, екипом Радника МД Шоп, резултатом 3:6.

Били су играчи Слободана Благојевића добрим дијелoм дербија 8. кола у егалу са овогодишњим представником БиХ у Лиги шампиона, али су два поготка Дејана Павловића (26. и 34. минут), а онда и гол који је четири минута прије краја постигао голман Бијељинца Данијел Ружичић, одвели меч у смјеру побједе гостујућег састава.

Након непотпуне осме рунде, Борац заузима шесто мјесто на табели са 11 бодова, а прије зимске паузе, још ће гостовати екипи Мостара СГ Стаклорад. Такође, црвено-плаве 12. децембра у ”Борику” очекује дуел осмине финала Купа БиХ против Херцеговине из Широког Бријега, коју су у првом премијерлигашком колу на истом мјесту савладали резултатом 5:4.

БОРАЦ – РАДНИК МД ШОП 3:6

стријелци за Борац: Мирковић (8.), Зец (15.) и Ескић (22.), стријелци за Радник МД Шоп: Павић (8.), Маринковић (12.), Арнаутовић (18.), Павловић (26. и 34.), Ружичић (36.), дворана: Борик, гледалаца: 150, први судија: Горан Илић (Добој), други судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), трећи судија: Владан Тодоровић (Челинац), жути картони: Зец, Мирковић (Борац), Арнаутовић (Радник МД Шоп).

БОРАЦ: Станивуковић, Зец, Јанковић, Муњиза, Мирковић. Још су играли: Липовчић, Ескић, Остојић. Тренер: Слободан Благојевић.

РАДНИК МД ШОП: Ружичић, Павловић, Арнаутовић, Маринковић, Павић. Још су играли: Оџаклић, Трифковић, Јовић, Миљковић, Исановић, С. Ракић. Тренер: Здравко Вујић.