Борац није искористио прву меч-лопту за друго мјесто, остале још двије

Фудбалери Борца нису успјели да искористе прву ”меч-лопту” за овјеру другог мјеста у Премијер лиги БиХ.

Црвено-плави су у првој од посљедње три утакмице у првенству поражене на гостовању Посушју резултатом 1:0, а одлучујући тренутак десио се у 72. минуту.

Слободан Милановић је упутио центаршут са десне стране, Енвер Кулашин са врха шеснаестерца није успио да интервенише на жељени начин, а лопте се домогао резервиста Аријан Брковић и матирао Николу Ћетковића, који је до тог поготка зауставио четири-пет удараца домаћих.

Комбиновани тим Борца (Нинковић и Пишчевић нису били ни у протоколу, Војновић и Мркаић на клупи) није приказао много тога на ”Мокром Доцу”, запријетивши тек два-три пута у раној фази меча, а најбољу прилику није искористио Јово Лукић.

Нападач нашег тима нашао се у ситуацији ”један на један” са голманом Посушја Луком Кукићем у шестом минуту, али је чувар мреже домаћих успио да укроти Лукићев ударац искоса са лијеве стране.

Борцу је за овјеру освајања другог мјеста довољан бод до краја сезоне, а прва наредна прилика за то је сљедећег викенда, када ће на Градском стадиону гостовати Слобода.

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 1:0

стријелац: 1:0 Брковић (72.), стадион: Мокри Долац, гледалаца: 1100, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Роца, Кришто, Дадић, Георгијевић (Посушје), Рачић, Предраговић, Лазић (Борац).

ПОСУШЈЕ: Кукић, Милановић (од 73. минута Јовић), Бешлић (од 64. минута Маглица), Кришто, Розић (од 64. минута Георгијевић), З. Бегић, Роца (од 64. минута Брковић), Лучић, Хорић, Дадић, Бобан (од 87. минута Д. Бегић). Тренер: Бранко Карачић.

БОРАЦ: Ћетковић, Пишек, Предраговић (од 79. минута Попара), Рачић, Лукић, Лагунџић (од 82. минута Дојчиновић), Благаић (од 77. минута Мркаић), Лазић, Кулашин (од 77. минута Цвијановић), Шушић, Татар. Тренер: Винко Мариновић.