Борац несрећно поражен, испао из Европе, али је пао ПОНОСНО!

Борац је елиминисан из квалификација за Лигу Европе – али је херојски пао у дуелу са Рио Авеом!

”Црвено-плави” су све до 90. минута имали активан резултат, онај почетни, били на корачић од продужетака, али су, нажалост, поклекли у 90. минуту, несрећно примивши гол за 0:1, а онда и у посљедњем минуту судијске надокнаде, када су, практично већ ”сломљени”, морали да се помире са једном контром Португалаца након што су раније кренули ка голу у нади да могу да се врате и стигну до 1:1.

На крају, Борац – Рио Аве 0:2, за пролазак госта у треће коло, гдје га већ чека Бешикташ, али и за, упркос болном поразу, понос свих навијача Борца који су посредством ТВ Арена спорт гледали утакмицу са Градског стадиона.

”Сијевало” је на почетку пред голом гостију, Борац је од старта меча показао ривалу да га се не плаши, већ је јуначки кренуо у борбу. Имали су ”црвено-плави” још пар шанси током меча да поентирају, а најбоља је пропуштена на отварању другог дијела, када је изведена једна контра, Јово Лукић је кренуо сам ка голу Кисека, али је закомпликовао ствари, потом одиграо повратну лопту за Горана Закарића, који је лопту послао преко гола.

Како се друго полувријеме ближило крају, Рио Аве је све више притискао Бањалучане који су постајали све уморнији, а уродило им је то плодом, како рекосмо, у самом финишу.

Прво је капитен Тарантини једну одбијену лопту поспремио у мрежу након што је претходно Бојан Павловић одбранио покушај резервисте Желсона, да би недуго касније поентирао Хрват Никола Јамбор.

Борац се сада у потпуности окреће такмичењима под окриљем ФС БиХ, а први наредни испит имаће у понедјељак, 21. септембра, када ће са почетком у 17.55 часова угостити екипу Тузла City у једном од дербија осмог кола елитног ранга бх. фудбала.

БОРАЦ – РИО АВЕ 0:2

стријелци: 0:1 Тарантини (90.), 0:2 Јамбор (90+6.), стадион: Градски, без присуства гледалаца, судија: Петер Кјерсгард (Данска), жути картони: Дујаковић, Кајкут, Закарић (Борац), Филипе Аугусто, Мане (Рио Аве).

БОРАЦ: Павловић, Дујаковић (од 90+5. минута Георгиев), Милојевић, Јовановић, Ћосић, Бртан (од 90+1. минута Војновић), Даниловић, Закарић, Врањеш, Зиљкић, Лукић (од 86. минута Кајкут). Тренер: Владо Јагодић.

РИО АВЕ: Кисек, Реис, Сантос, Боревковић, Иво Пинто, Филипе Аугусто, Тарантини, Мане, Хералдес (од 75. минута Желсон), Пиазон (од 90+5. минута Габриелжињо), Мореира (од 90+3. минута Јамбор). Тренер: Марио Силва.