Кошаркаши Игокее и Борац Нектара Бањалука вечерас од 19 часова одиграће у Лакташима прву полуфиналну утакмицу плеј-офа првенства БиХ. Двије екипе ове сезоне већ су одиграле три утакмице, у којим су Александровчани славили. Бањаучани су се пред крај Лиге шест сусрели с бројним повредама, а како каже тренер Драго Каралић, нешто је у међувремену санирано.
– У четвртак су почели да тренирају Синиша Ковачевић и Немања Врањеш, биће у тиму, док Лазар Симоновић неће моћи да игра. Њега ћемо на позицији плејмејкера морати да замијенимо младим снагама које имамо, али шта је, ту је. Покушаћемо се концентрисати, максимално ангажовано одиграти, и тражити неку шансу у овој нашој младости, вољи и озбиљној енергији. Игокеа јесте фаворит, али шта буде, видјећемо како ће се ствари одвијати – каже Драго Каралић.
Слично размишља и кошаркаш Милош Трикић.
– Када погледамо ову сезону, сигурно да је пласман у плеј-оф велики успјех за нас јер је првенствени циљ био да се клуб стабилизује. Сада нас очекује Игокеа, која је најтежи могући противник којег смо могли добити у полуфиналу, али је сигурно да се нећемо предати и мораће да се помуче да нас побиједе – изјавио је кошаркаш Бањалучана Милош Трикић.
(Независне, Глас Српске)



















