Борац неће бранити трофеј у Купу РС: Слога тријумфовала у Градишци након драматичног завршетка

Рукометаши Борца неће бити у прилици да одбране трофеј Купа Републике Српске.

Црвено-плави су синоћ, у полуфиналу завршног турнира у Градишци, поражени резултатом 28:27 од Слоге, која ће у данашњем финалу одмјерити снаге са Леотаром, који је у првом полуфиналном дуелу био успјешнији од Јединства 2015 из Брчког резултатом 34:25.

У првом полувремену су Добојлије стекле велики капитал. Било је 12:6, али је тим Мирка Микића нашао начин већ до краја првог дијела да се врати у игру.

Послије првих 30 минута, било је 16:15 за Слогу, да би Борац добрим дијелом другог периода био бољи ривал и стекао предност од три-четири гола.

Ношена голманом Милутином Богдановићем, Слога је успјела да се “ишчупа”, у посљедњих 10 минута уђе при неријешеном резултату (24:24).

На уласку у посљедњи минут, сјајним голом Владимира Богдановића, добојски тим је повео резултатом 28:27. Борац је кренуо у напад, није га искористио Лука Перић уз, чинило се, прекршај Добојлија за седмерац.

Ипак, арбитри су вратили лопту на девет метара, а из посљедњег шута прецизан није био Милош Њежић.