Борац наставио лош низ: ”Фењераш” савладао црвено-плаве

Већ послије осам од укупно 21 кола може да се каже да фудбалерке Борца очекује мукотрпна борба за опстанак у бх. елити.

Играчице Зорана Димитрића гостовале су овог викенда брчанске Локомотиве, која до овог кола није освојила ниједан бод, али исто тако није постигла ни један једини погодак. Све до овог викенда, када су Брчанке надиграле Борац резултатом 3:1 и тако му се реванширале за пораз (2:0) на старту сезоне.

Након непотпуне осме рунде, Борац је на претпосљедњем, седмом мјесту са четири бода, а од шесте позиције и сигурне зоне, гдје је сада Фортуна, дијеле га четири бода.

Локомотива је стигла до предности у 10. минуту голом Милене Лепановић, да би 16 минута касније Алдина Шкахић задала нови ударац Борцу, који се вратио у игру у 47. минуту, аутоголом Арнеле Бегић.

Ипак, нада Борца да би евентуално могао да избјегне нови пораз угашена је практично у 81. минуту, када је трећи гол за Локомотиву постигла Марија Дамјановић и поставила коначан резултат.

ЛОКОМОТИВА – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Лепановић (10.), 2:0 Шкахић (26.), 2:1 Бегић (аутогол, 47.), 3:1 Дамјановић (81.), стадион: Сјерковине, гледалаца: 50, судија: Сенида Петак (Травник), жути картони: Дамјановић, Гачић, Црњак, Црнобрња (Локомотива), Бркић (Борац).

ЛОКОМОТИВА: Бегић, Лепановић, Васић, Ждеро (од 79. минута Дабић), Црњак, Гачић, Смиљанић, Црнобрња, Илић, Шкахић (од 90+1. минута Лиздек), Дамјановић. Тренер: Милорад Илишковић.

БОРАЦ: Васић, Бараћ (од 85. минута Љуштина), Николић, Јандрић, Битевић, Јовановић, Марјановић, Радић (од 46. минута Малиновић), Бркић, Федена (од 32. минута Савић), Васиљевић. Тренер: Зоран Димитрић.

(борац-спорт, фото: ЖФК Борац)