Борац напустио Велење уз минус од четири гола пред реванш у Борику

Рукометаши Борца реванш осмине финала Европског купа дочекују уз минус од четири гола.

Прва утакмица против Горења, играна у Велењу, завршена је побједом домаћих резултатом 32:28, а одлука о путнику у четвртфинале биће донесена сљедеће суботе у Борику.

У прва 22-23 минута, резултат је био ”у егалу”. На семафору је писало 10:9, а онда су домаћи креирали серију 5:1 и прво полувријеме завршили уз предност од четири гола.

У другом полувремену, Горење је у неколико наврата било седам корака испред нашег тима (20:13, 21:14, 24:17, 28:21, 29:22, 30:23), колико је било у 53. минуту. Ипак, у посљедњим минутима, тим Веселина Вујовића успио је да ублажи пораз и уз знатно повољнији резултат дочекује реванш.

Три играча Горења комбиновано су постигла 24 гола, а предњачио је Тилен Соколич са 10. Алекс Кавчић је постигао девет, а Кенан Пајт шест голова.

У Борцу, истакао се Немања Вучићевић са девет голова.

ГОРЕЊЕ – БОРАЦ 32:28

дворана: Рдеча дворана у Велењу, судије: Дору Манеа и Раду Илиеску (Румунија), седмерци: Горење 3 (1), Борац 9 (7), искључења: Горење 8 минута, Борац 12 минута.

ГОРЕЊЕ: Хасељић 3, Тајник, Пајт 6, Пањтар, Штарц, Миклавчич 2, Дробеж, Комар, Соколич 10, Вердинек, Грмшек 2, Талетовић, Слатинек Јовичић, Предовић, Кавчич 9, Равникар. Тренер: Зоран Јовичић.

БОРАЦ: Перић 1, Јеремић 1, Егић, Суботић, Њежић 2, Бера, Кнежевић 1, Вучићевић 9, Ћелић, Пуљизовић 1, Драганић 1, Миловац, Тркуља 3, Славуљица 3, Милићевић 2, Дакић 4. Тренер: Веселин Вујовић.

(борац-спорт, фото: Игор Купљеник)