Борац након драме до тријумфа у дербију

Рукометаши Борца савладали су вечерас у дворани Борик, у заосталој дерби утакмици 4. кола Премијер лиге БиХ, екипу Вогошће резултатом 22:21 и задржали стопроцентан учинак. Бодове у Бањалуци задржао је голман клуба из Господске улице Бојан Љубишић, који је у посљедњим секундама утакмице зауставио шут Златана Кресе.

У дерби сусрет, који је одигран пред 700 гледалаца, боље је ушла гостујућа екипа и у уводним минутима стекла предност од два гола (3:5). Заиграли су од тог момента црвено-плави онако како навијачи очекују од њих и серијом 4:0 стекли +2 (7:5). У 20. минуту, као и на крају првог дијела, предност играча Бојана Унчанина износила је три гола, да би у појединим тренуцима другог полувремена Борац био четири корака испред Вогошћана (20:16).

Три минута прије краја меча актуелни шампион БиХ је поготком Срђана Мијатовића дођао до 22:19, али ту није био крај неизвјесности, с обзиром да су гости на само минут до краја заостатак смањили на један гол. Наредни напад нашег тима у гол није претворио Армин Марић, за посљедњи атак Вогошће остало је 18 секунди, а на истеку истог Љубишић је спасио црвено-плаве одличном интервенцијом.

Током утакмице Љубишић је зауставио чак 19 шутева гостујућих рукометаша, а када је у питању листа стријелаца, најефикаснији је са 7 голова био Дејан Унчанин. У гостујућем саставу Борис Босић је постигао 6 голова, док је некадашњи голман Борца Мирза Хасељић одбранио 18 удараца играча у црвено-плавим дресовима.

Сљедећу премијерлигашку утакмицу, како је раније најављено, рукометаши Борца одиграће у недјељу, 22. октобра, у Источном Сарајеву против Славије.

Бенеш и Куваља на трибинама

Свакако треба рећи да су окршају Борца и Вогошће у дворани Борик присуствовали и прослављени боксер Маријан Бенеш, који је 1979. године на истом мјесту освојио титулу професионалног европског шампиона у EBU верзији, и некадашњи бициклиста Танасије Куваља, учесник Олимписјких игара 1968. године у Мексико Ситију.

БОРАЦ – ВОГОШЋА 22:21

дворана ”Борик”, гледалаца: 700, судије: Иван Џолић и Иван Шарац (Љубушки), делегат: Зоран Шарић (Љубија), седмерци: Борац 5 (3), Вогошћа 5 (2), искључења: Борац 6 минута, Вогошћа 2 минута.

БОРАЦ: Беширевић, Стошљевић, Ђурђевић 2, Херцеговац, Даничић 4, Мијатовић 1, Љубишић (19 одбрана, 3 седмерца), Бубић, Суботић, Њежић, Јовановић 3, Марић 3, Ћелић 2, Шешић, Ћеранић, Д. Унчанин 7 (3). Тренер: Бојан Унчанин.

ВОГОШЋА: Хаџић (1 одбрањен седмерац), Геко 4, Кадрић, Кресо 3 (1), Рујанац, Корјенић 1, Хасељић (18 одбрана, 1 седмерац), Пекић 2, Делалић, Карамехмедовић, Османхоџић 4, Босић 6 (1), Чорбо 1, Смаилбеговић, Стојановић. Тренер: Сенад Скопљак.