Борац надокнадио -5, па ремизирао са Црвеном звездом

Рукометашице Борца ремизирале су резултатом 28:28 са Црвеном звездом у контролној утакмици играној у дворани Борик.

Црвено-плаве су за тимом који као тренер предводи некадашњи селектор Србије Саша Бошковић заостајале пет голова (20:25) у другом полувремену, али су у завршници успјеле да надокнаде минус и поготком Ларе Бијелић пет секунди прије краја стигну до изједначења (28:28).

До краја меча се још једном затресла мрежа Борца, али тај погодак није признат јер лопта није завршила у мрежи прије посљедњег оглашавања сирене.

Бањалучанке су пружиле веома добру партију у дуелу са тимом који претендује на освајање титуле у Србији. На одмор су отишле уз минус од два гола (14:16) који су у другом полувремену ”намириле” (18:18) и имале напад за вођство. Нису га реализовале, након чега је београдски тим серијом 7:2 дошао до поменуте предности од пет голова (20:25). Ипак, у самој завршници, присебније су биле домаће играчице, које су поготком у посљедњим секундама награђене за огромну борбеност.

Иначе, након завршетка утакмице, градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић је директору Борца Дарку Савићу уручио рјешење о финансијским издвајањима за клуб из додатног програма Града Бањалука у износу од 15.000 КМ.

БОРАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 28:28

БОРАЦ: Вуклиш (7 одбрана), Јуркас (3 одбране), Мајкић, Османовић, Андрић 4, Раилић 3, Лончар 3, Бобић 3, Мајкић 5, Бијелић 3, Ђурашиновић, Ћурић 3, Брус 1, Тодић 1, Кршић, Новаковић 2, Бабић. Тренер: Никола Бијелић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић (7 одбрана), Стаменић 4, Мајкић, Савић 4, Момчиловић, Ристић, Глушица 8, Андрић 2, Савић 1, Милетић, Грујичић, Јанкетић, Видић, Симић 5, Доровић, Ранчић 2, Бонер 2. Тренер: Саша Бошковић.