Борац на плус 15 у ”Борику”! Маглај немоћан против црвено-плавих

Рутински је Борац одрадио домаћи дуел са екипом Маглаја, у оквиру 10. кола.

Црвено-плави су ривала у ”Борику” савладали разликом од 15 голова (36:21), а да се Маглајлијама не пише добро у овом дуелу, било је јасно послије првог полувремена, након којег је тим Ирфана Смајлагића био у двоцифреној предности (19:9).

По голгетерском учинку, предњачио је Недим Хаџић са десет голова, док је други стријелац тима у овом дуелу био Јан Сивка са 6. Код гостију, прво име био је Борис Босић са седам голова.

У сљедећем колу Борац ће бити на једном од најтежих искушења, с обзиром на то да гостује Вогошћи, која је синоћ изборила пласман у осмину финала Европског купа елиминисавши Брно.

БОРАЦ – МАГЛАЈ 36:21

дворана: ”Борик”, гледалаца: 200, судије: Ирхад Мешић и Ирем Мешић, седмерци: Борац 6 (6), Маглај 6 (5), искључења: Борац 12 минута, Маглај 14 минута.

БОРАЦ: Граховац 1, Ивановић, Стојановић 1, Ђурђевић 2, Муховић 2, Рађеновић 2, Петровић 3, Бубић 4, Њежић 1, Залевски 3, Хаџић 10, Маливојевић 1, Сивка 6, Суботић, Кнезовић. Тренер: Ирфан Смајлагић.

МАГЛАЈ: Илкић, Мехинагић 1, Кендић 2, Велагић, Бајрактаревић 2, Карабеговић 4, Риџал 1, Б. Босић 7, Омеровић, Ђ. Босић, Хасић 1, Кадрић, Ћосић 3. Тренер: Миљан Станић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)