Рукомет

Борац на ”минус два” пред реванш у Борику, црногорски арбитри погурали Бесу у финишу!

Рукометаши Борца поражени су вечерас у Пећи од екипе Бесе Фамгас, представника ”Косова”, резултатом 24:22 у првој утакмици трећег кола EHF Европског купа.

Узевши у обзир све околности са којима се наш тим сусрео у путу, мора се, свакако, рећи да је ”-2” активан резултат пред реванш, који ће бити одигран сљедеће суботе од 18 часова у дворани ”Борик”.

Први гол на мечу Борац је постигао у шестом минуту, преко Саше Пуљизовића, за 2:1, послије чега се тим Мирка Микића ”ослободио стега” почетка и у пар наврата у првом дијелу долазио до предности од два гола (2:4, 5:7, 6:8).

Ипак, финиш првог полувремена припао је домаћима, који су, од 9:9 у 22. минуту, до одмора одмакли на разлику од четири гола (15:11), коју су држали и у првих десетак минута наставка.

Било је, у 41. минуту, 19:15 за Бесу, а онда је Борац загосподарио тереном у наредних 12-13 минута, оставивши представника ”Косова” без гола у том периоду, при томе постигавши четири, за егал (19:19) на истеку 52. минута, након поготка Александра Милићевића.

Поготком Милоша Њежића у 58. минуту, на семафору дворане ”Карагачи” писало је 22:22, међутим домаћи су, уз ”гурање” црногорског судијског двојца који је досудио два фаула у нападу бањалучким рукометашима у пресудним моментима, погоцима Борчевог ”старог знанца” Харалампоса Маљоса (играо прошле године за Олимпијакос против Борца) дошли до предности пред реванш у Бањалуци.

Управо је Грк био најефикаснији у табору Бесе са седам голова, док су по пет постигли Кастриот Јупа и Никола Прце. У Борцу, најбољи је био Марко Лукић са шест погодака.

Побједник овог двомеча избориће мјесто у осмини финала, која се игра у фебруару.

Борчева експедиција посјетила Пећку патријаршију

Додајмо да је делегација Борца током дана, упркос забрани доласка због пандемије корона вируса, али послије апела руководства и помоћи српске заједнице, посјетила данас Пећку патријаршију, те том приликом монахињи која их је дочекала уручили пригодне клупске поклоне.

БЕСА – БОРАЦ 24:22

дворана: ”Карагачи”, без гледалаца, судије: Богдан Калуђеровић и Иван Вујачић (Црна Гора), седмерци: Беса 4 (4), Борац 2 (1), искључења: Беса 4 минута, Борац 10 минута.

БЕСА: Маљос 7, Јупа 5, Тахирукај 3, Алонсо Гарсија 2, Прце 5, Ђука 1, Рамошај 1, Ји. Мућоли, Мехмети, Мушколај, Лужа, Висока, Идризи, Вокши, Тафилај, Јо. Мућоли. Тренер: Хуан Хавијер Кабањас Лопез.

БОРАЦ: Лукић 6, Пуљизовић 3, Њежић 3, Вучићевић 3, Милићевић 4, Дакић 1, Кнежевић 1, Драганић 1, Тркуља, Љубишић, Суботић, Бера, Ћелић, Перић, Миловац, Јеремић. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: Небојша Шатара/МОНДО)