Борац на корак од Европе! Радник савладан голом Ајаза, ”црвено-плави” одмакли Сарајеву на седам бодова!

Једна лопта у мрежи Радника била је довољна Борцу да стигне до веома важне побједе у борби за пласман на евро-сцену!

Црвено-плави су поготком Ферхада Ајаза у деветом минуту савладали Бијељинце и шест кола прије краја сезоне стекли седам бодова предности над четвртопласираним Сарајевом, које је раније током дана поражено на домаћем терену (0:1) од Тузла ситија.

У наредном колу, сљедеће суботе, играчи Томислава Ивковића ће угостити Сарајлије (17.00 часова), те би у случају тријумфа одмакли на двоцифрену разлику и практично овјерили наступ у квалификацијама за Конференцијску лигу.

Био је ово први тријумф Томислава Ивковића на клупи нашег тима у премијерлигашком такмичењу откако је наслиједио Немању Миљановића.

Подсјетимо, у прва два меча укњижио је два ремија – са Зрињским (1:1) и Тузла ситијем (0:0).

Имао је Борац мноштво шанси током дуела са Радником да увећа предност и стигне до убједљивије побједе, те је право чудо да су играчи Велибора Ђурића Бањалуку напустили са једном лоптом у мрежи.

Догодило се то у деветом минуту, када је Дејан Мелег центрирао, Јово Лукић упутио ударац, а Ферхад Ајаз скренуо лопту у мрежу и постигао свој други гол у дресу Борца.

Низале су се потом шансе пред голом Азира Муминовића, а најбољу је имао Доналд Молс, када је ”бомбом”, тридесетак минута прије краја, уздрмао пречку.

Међутим, укус послије побједе квари повреда капитена Јове Лукића, због које је већ у првом полувремену мјесто на терену морао да препусти Панајотису Мораитису.

Лукић се након  једног дуела пар пута пожалио на повреду леђа, па је на крају, упркос великој жељи да настави меч, морао да буде замијењен.

БОРАЦ – РАДНИК 1:0

стријелци: 1:0 Ајаз (8.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: – .

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић (од 46. минута Цуцин), Ћорић (од 78. минута Бошњак), Бегић, Молс, Војновић, Лукић (од 27. минута Мораитис), Мелег, Ајаз (од 59. минута Чавић), Милојевић, Вушуровић. Тренер: Томислав Ивковић.

РАДНИК: Муминовић, Батар, Васић, Максимовић (од 78. минута Дошло), Урошевић, Благојевић, Ристановић, Шкријељ (од 64. минута Шарић), Живковић (од 64. минута Ханџић), Ђорић (од 78. минута Гогић), Андрић (од 70. минута Тодоров). Тренер: Велибор Ђурић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Ведран Шевчук)