Борац на корак од другог европског кола – Татар и Пишчевић срушили Фаране!

Послије прве утакмице против Б36 Торшавна, фудбалери Борца налазе се на корак од пласмана у друго коло квалификација за Конференцијску лигу!

Црвено-плави су на стадиону “Др Милан Јелић” у Модричи, пред нешто мање од 2.000 гледалаца, тријумфовали над представником Фарских Острва резултатом 2:0 захваљујући головима Бењамина Татара и Недељка Пишчевића и практично већ закорачили у наредну рунду, која се игра 21. и 28. јула!

Реванш меч са Фаранима игра се сљедећег четвртка на стадиону ”Гундадалур” у Торшавну, а уколико играчи Ненада Лалатовића буду побједници у ”укупном збиру”, за треће коло ће се борити са бољим из двомеча Фоле Еш и Тре Фиорија. Послије првих 90 минута, другој рунди је, изненађујуће, ближе представник Сан Марина, који је на гостовању у Луксембургу тријумфовао резултатом 0:1.

На дебију Ненада Лалатовића на црвено-плавој клупи, Борац је био онај тим који се питао, а до предности је стигао осам минута прије одласка на одмор. Милан Спремо је центрирао са лијеве стране према Горану Закарићу, овај слабије захватио лопту која је путовала до Јове Лукића испред којег је интервенисао гостујући чувар мреже Матијас Ламхауге, али се на правом мјесту нашао Бењамин Татар и ударцем главом је спровео у мрежу.

Само неколико минута прије гола, Борац није искористио двије сјајне прилике – пречку је, послије ударца из даљине, уздрмао Недељко Пишчевић, да би у наставку акције Ламхауге одбранио ударац Лукића.

Диктирао је Борац темпо и током другог полувремена, а било је евидентно да се не задовољава минималном предношћу пред реванш, коју је увећао шест минута прије краја.

Центрирао је Александар Субић према шеснаестерцу, а на идеалном мјесту се нашао Пишчевић и главом ”закуцао” лопту у мрежу.

БОРАЦ – Б36 ТОРШАВН 2:0

стријелци: 1:0 Татар (37.), 2:0 Пишчевић (84.), стадион: ”Др Милан Јелић” у Модричи, гледалаца: 1.847, судија: Рауф Џабаров (Азербејџан), жути картони: Гајић, тренер Лалатовић (Борац), Нилсен, Хајнесен (Б36 Торшавн).

БОРАЦ: Павловић, Андрић, Гајић, Војновић, Спремо (од 80. минута Субић), Бегић, Мелег (од 75. минута Кулашин), Пишчевић, Закарић (од 75. минута Мркаић), Лукић, Татар. Тренер: Ненад Лалатовић.

Б36 ТОРШАВН: Ламхауге, М. Агнарсон (од 58. минута Б. Нилсен), Е. Нилсен, Натештад, Золхајм (од 90. минута Хајнесен), Еневолдсен, М. Јакобсен (од 85. минута Самуелсен), Пржибилски (од 85. минута Јохансен), Егилсон, Х. Агнарсон, Хехолт. Тренер: Дан Бримсвик.