Борац лако са Тузлацима – 3:0 на Градском стадиону!

Фудбалери Борца тријумфовали су над Тузла ситијем резултатом 3:0 у једном од дербија 22. кола m:tel Премијер лиге БиХ.

Захваљујући овој побједи, тим Винка Мариновића ће преноћити на другом мјесту на премијерлигашкој табели са 39 бодова. Да ли ће на њој остати, зависи од Широког Бријега, који другог дана викенда гостује Посушју и уколико оствари побједу на ”Мокром доцу”, Борац ће у трећи, одлучујући круг првенства ући са треће позиције.

Прије почетка меча у Бањалуци, уприличен је минут ћутања због трагичне смрти 12-годишњег Василија Лазића, навијача Борца и братића клупског комесара за безбједност Александра Лазића, који је преминуо од посљедица саобраћајне несреће.

У дуелу са Тузлацима, на којем су прве званичне минуте у дресу Борца уписали Јанез Пишек и Стефан Марчетић, Борац је до предности стигао у 22. минуту.

”Кривац” за симболичну игру бројева, односно 22. гол у Премијер лиги БиХ и то у 22. минуту 22. кола, био је Никола Нинковић. Некадашњи везни играч Партизана и Ђенове искористио је смушеност одбране Тузла ситија, која није отклонила опасност испред гола Невреса Фејзића а такав поклон Нинковић, који је упутио прецизан ударац са дистанце, није одбио.

Нинковић је био и зачетник гола за 2:0, који је публика на Градском стадиону видјела 13 минута касније.

Популарни ”Џиги” извео је слободан ударац са десне стране, Момчило Мркаић је захватио лопту главом и пребацио је на супротну стативу, гдје ју је сачекао Александар Војновић, који је постигао свој трећи премијерлигашки гол у сезони.

Сав посао против неубједљивих Тузлака завршио је Мркаић у 73. минуту.

И опет је, у највећој мјери, све кренуло од Нинковића. Након што је Фејзић лопту након соло-продора и ударца Мркаића послао преко пречке у корнер, Нинковић је извео ударац из угла, а Мркаић је захватио лопту на првој стативи и поставио коначних и заслужених 3:0.

Иначе, у неколико наврата током меча са трибина Градског стадиона у Бањалуци чуло се скандирање ”Управа напоље”, само дан након што је садашње руководство најавило одржавање ванредне Изборне сједнице Скупштине клуба 10. априла.

Такође, на сјеверној трибини, на којој се налазе Лешинари, била је истакнута парола ”Није све у стању на табели, промјене у клубу Бањалука жели”.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ 3:0

стријелци: 1:0 Нинковић (22.), 2:0 Војновић (35.), 3:0 Мркаић (73.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Пишек (Борац), Челиковић, Радић (Тузла сити).

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 80. минута Благаић), Мркаић (од 86. Марчетић), Пишек, Војновић, Субић, Лагунџић, Лазић, Кулашин (од 80. минута Дојчиновић), Татар (од 86. минута Цвијановић), Пишчевић (од 51. минута Попара). Тренер: Винко Мариновић.

ТУЗЛА СИТИ: Фејзић, Радић (од 58. минута Нукић), Гаврић, Кузмановић, Ћорић, Карјашевић (од 46. минута Диаби), Ђ. Пантелић (од 58. минута Иваниадзе), Субашић (од 58. минута Хаџић), Карић, Челиковић, Д. Пантелић (од 84. минута Мехмедовић). Тренер: Миленко Бошњаковић.