Борац лако против Козаре на старту Купа Републике Српске

Фудбалери Борца пласирали су се у осмину финала Купа Републике Српске савладавши данас у првом колу, на Градском стадиону у Градишци, екипу Козаре резултатом 0:3.

Већ послије једанаест минута игре, на семафору је био исписан резултат 0:2 – погађали су Небојша Рунић и Бојан Марковић, а све дилеме око коначног исхода отклоњене су у посљедњем минуту првог полувремена, кад је мрежу домаћих затресао Демир Јакуповић.

Црвено-плави се сад окрећу суботњем гостовању тузланској Слободи у оквиру осмог кола Премијер лиге БиХ, а дан раније сазнаће име ривала у шеснаестини финала Купа БиХ.

КОЗАРА – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Рунић (4.), 0:2 Марковић (11.), 0:3 Јакуповић (45.), стадион: Градски у Градишци, гледалаца: 200, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Поповић (Козара).

КОЗАРА: Модић, Бубић, Не. Бабић, Поповић (од 62. минута Лолић), Хамзић, Петковић, Глишић, Ни. Бабић (од 46. минута Гаврић), Кукавица, Батар, Радетић (од 46. минута Новаковић). Тренер: Неџад Жерић.

БОРАЦ: Кутић, Радуловић, Јакуповић, Кајкут (од 79. минута Чавић), Турањанин, Дујаковић (од 73. минута Чомор), Марковић, Јаничић (од 63. минута Арсић), Рунић, Кујунџић, Зиљкић. Тренер: Бранислав Крунић.