Борац креће ка врху: У Бањалуци савладан Широки Бријег, слиједи Вележ – па Сарајево!

Актуелни шампион БиХ креће ка врху табеле!

Након нешто лошијег старта сезоне, Борац се буди – послије ремија са Слободом, најпријатнијим изненађењем првенства, у Тузли (1:1), синоћ су играчи Немање Миљановића у једном од дербија деветог кола савладали Широки Бријег резултатом 2:1.

Експресно је Борац стекао предност од два гола. У осмом минуту је послије корнера Горана Закарића са лиејве стране главом поентирао Панајотис Мораитис, да би само два минута касније капитен Стојан Врањеш крунисао шансу у којој се нашао.

Пет минута прије одласка на одмор, једну грешку Горана Закарића, који је погрешно послао једну попречну лопту, гости су искористили и смањили минус.

Павловић је одбранио ударац Кристијана Медића, али се у наставку акције лопта одбила до Даниела Лукића, којем није било тешко да погоди.

Срећом по црвено-плаве, који су тренутно на седмом мјесту на табели, био је то једини пут да се затресла мрежа иза његових леђа…

У наредном колу, већ у уторак, Борац ће гостовати Вележу.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:1

стријелци: 1:0 Мораитис (8.), 2:0 Врањеш (10.), 2:1 Лукић (39.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Адмир Мусић˙(Храсница), жути картони: Ћорић, Војновић (Борац), Чуљак (Широки Бријег).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Ћорић, Бегић, Молс, Војновић, Субић, Врањеш (од 71. минута Н. Дујаковић), Кулашин (од 69. минута Мелег), Мораитис (од 84. минута Лукић), Закарић. Тренер: Немања Миљановић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Мишкић, Медић, Обшивач, Чуљак, Машић, Мујан (од 71. минута Љанос), Благаић (од 76. минута Ћавар), Вукоја, Лукић (од 71. минута Вујиновић), Јурић, Муса. Тренер: Јуре Иванковић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)