Борац још ближе Европи! Нинковић из пенала срушио Игман, црвено-плави у побједничком расположењу дочекују Жељезничар

Фудбалери Борца направили су вечерас нови, велики корак ка четвртом узастопном пласману на европску сцену.

Играчи Винка Мариновића су минималним резултатом (1:0), поготком Николе Нинковића из једанаестерца, савладали Игман из Коњица у оквиру 27. премијерлигашког кола и учврстили се на другом мјесту, уз седам бодова више од Жељезничара и Сарајева, који у Бањалуку долазе у 28. и 30. колу.

Највећим дијелом меча Борац је био бољи ривал од Коњичана, који су у другом полувремену озбиљно запријетили преко Мерсудина Ахметовића, Дамира Хреље и Петра Боје.

Ипак, голман нашег тима Никола Ћетковић сачувао је своју мрежу, за разлику од Алдина Ћемана који је ”капитулирао” у 34. минуту.

У шеснаестерцу Игмана оборен је Никола Нинковић, арбитар Дражен Марић је досудио једанаестерац, а одговорност је преузео управо Нинковић и са бијеле тачке постигао трећи гол у сезони.

Имао је Борац након тога још неколико стопостотних шанси за можда и дефинитивну овјеру побједе. Најбоље од њих нису искористили Јово Лукић, који је десетак минута прије краја промашио зицер погодивши спољни дио мреже, и Нинковић чији ударац је у финишу након повратне лопте Лукића са десне стране одбранио чувар мреже гостију, избацивши лопту у корнер.

Први наредни премијерлигашки меч Борац ће одиграти у четвртак, 27. априла, када ће од 18.00 часова на Градском стадиону угостити Жељезничар, у једном од пресудних дуела за овјеру друге позиције на крају сезоне.

БОРАЦ – ИГМАН 1:0

стријелци: 1:0 Нинковић (пенал, 34.), стадион: Градски, гледалаца: 900, судија: Дражен Марић (Бијељина), жути картони: Махмић, Бодул, Велић, Ахметовић (Игман).

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 90+2. минута Благаић), Предраговић, Војновић, Рачић, Лукић, Лагунџић, Лазић, Кулашин, Татар (од 63. минута Јуриљ), Пишчевић (од 69. минута Пишек). Тренер: Винко Мариновић.

ИГМАН: Ћеман, Бешагић, Велић (од 83. минута Бибер), Оремуш, Ахметовић (од 69. минута Денковић), Хреља, А. Хебибовић, Бодул (од 46. минута Бојо), Дуповац, Махмић, Јакуповић (од 88. минута Алешевић). Тренер: Хусреф Мусемић.