Рукомет

Борац једва побиједио Невесињце у ”Борику” – Херцеговина савладана седмерцем након истека времена!

Рукометаши Борца су ”на једвите јаде” дошли до побједе над Херцеговином из Невесиња, у оквиру 22. кола Премијер лиге БиХ.

До тријумфа над Невесињцима, у мечу играном у ”Борику”, тим Мирка Микића дошао је поготком тек након истека времена! Пет секунди прије краја, директан црвени картон добио је играч Херцеговине Сава Ражнатовић због грубог прекршаја, након чега Никша Петровић промашио “зицер”.

Због одбране из простора арбитри су, међутим, досудили седмерац, који је у гол претворио капитен Милош Њежић, за коначних 28:27.

Борац је у првом дијелу, у неколико наврата, имао и предност од три гола (7:4, 11:8, 14:11) коју је одржавао до средине наставка, када је дошло до великог пада у игри нашег тима…

Знао је гост из Невесиња то да казни, па је након 20:20 стигао до плус два (22:24) у 52. минуту, након чега су се упалили аларми за узбуну у црвено-плавом тиму…

Након минута одмора који је затражио Микић, Борац је голом Владе Драганића вратио плус, а до краја меча се играло за гол за гол, уз већ описани, шокантни финиш.

Осам кола прије краја, Борац је десети са 22 бода, а у наредној рунди ће гостовати Горажду, које је на 11. позицији са три бода мање.

Херцеговина, ривал из овог кола, заузима 12. мјесто, прво у зони испадања, са 18 бодова.