Борац је поново трећи: Уз два пенала до побједе у Крупи!

Мучио се Борац у Крупи на Врбасу, али је, ипак, успио да стигне до злата вриједне побједе у борби за врх табеле!

Црвено-плави су љетос, по пљуску, савладали Крупу на Градском стадиону резултатом 3:1, а исти резултат су поновили и данас крај Врбаса, уз два поготка са ”бијеле тачке” у финишу утакмице, те су се, захваљујући домаћем поразу Зрињског од Жељезничара (1:2), вратили на треће мјесто на табелу.

Крупа је била та која је била опаснија у првих 45 минута, али је Борац из прве праве прилике на утакмици дошао до вођства – било је то у 35. минуту, када је Јово Лукић постигао осми гол у сезони.

У гол-шансу га је избацио Горан Закарић, а Лукић потом обилази голмана Василија Колака и шаље лопту у мрежу, уз помоћ Крупиног Стојана Максимовића.

Борац је у предности био све до 65. минута, када је, други пут ове сезоне против црвено-плавих, погодио Милош Аћимовић.

Изашао је, као и Лукић, сам испред голмана, али је одлучио да га лобује, што се показало као исправан потез.

Био је то погодак који је натјерао Јагодићев тим да крене напријед, а то му се исплатило у 83. минуту, када је послије фаула Милош Каришика над Закарићем у казненом простору, Борчев крилни нападач и асистент код водећег гола материјализовао једанаестерац.

И онда, кад се већ чекао посљедњи судијски звиждук, Игор Макитан је у домаћем шеснаестерцу оборио Бобана Георгиева, судија Његомировић из Прњавора опет је досудио пенал, а овог пута је одговорност преузео Дејан Мелег и постигао дебитантски гол у дресу садашњег клуба.

У наредном колу, Борац ће у недјељу, од 17 часова, дочекати Сарајево, које је без пораза у бх. такмичењима од 30. новембра прошле године.

КРУПА – БОРАЦ 1:3

стријелци: 0:1 Лукић (35.), 1:1 Аћимовић (65.), 1:2 Закарић (пенал, 83.), 1:3 Мелег (пенал, 90+2.), стадион: у Крупи на Врбасу, без гледалаца, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Модић, Видовић (Крупа).

КРУПА: Колак, Каришик, Реџић (од 56. минута Видовић), Макитан, Павловић, Модић (од 68. минута Симоновић), Дујаковић (од 56. минута Сврака), Пузигаћа, Максимовић (од 79. минута минута Нишић), Аћимовић, Николић. Тренер: Синиша Мркобрада.

БОРАЦ: Павловић, Кајкут (од 46. минута Мелег), Зиљкић (од 84. минута Георгиев), Дујаковић (од 90. минута Боровчанин), Војновић, Бртан (од 76. минута Чавић), Субић (од 84. минута Кујунџић), Лукић, Круз, Милојевић, Закарић. Тренер: Владо Јагодић.