Борац изгорио у жељи: Сарајеву бодови на Градском стадиону

Негативна традиција, која траје од новембра 2011. године, нажалост није прекинута…

Фудбалери Борца су пред више од 7 000 гледалаца поражени на Градском стадиону од Сарајева, у дербију 21. кола Премијер лиге БиХ, резултатом 0:2, те су у овом тренутку четвртопласирани.

Изабраници Бранислава Крунића, који у овом мечу није могао да рачуна на централног и десног бека Марка Јовановића и Синишу Дујаковића због три жута картона, запријетили су у 3. и 11. минуту преко Ђорђа Ћосића и Марка Мирића

У првом наврату, након ударца Борчевог лијевог бека са дистанце, одлично реаговао чувар мреже Сарајева Владан Ковачевић, док се у другој ситуацији крилни нападач нашег тима није снашао на десној страни – лопту није захватио на жељени начин, па је и друга шанса за 1:0 отишла у неповрат.

Сарајево је прву шансу на мечу имало у петом минуту, када је Младен Лучић успјешно интервенисао послије слободног ударца Тине Свена Сушића, док се Борчев голман поново истакао у 21. минуту, када је спријечио Бењамина Татара, управо након Сушићеве асистенције, да поентира.

Ипак, у финишу првог дијела, Лучић је ”капитулирао”. Послије акције Сарајева по лијевој страни, лопта је у шеснаестерцу дошла до поменутог Татара, који је слабо шутирао, Лучић слабо реаговао а лопта се након чудног ”ефеа” одбила иза његових леђа.

Током тог првог дијела, у једном атаку ”бордо” тима дошло је до контакта између Борчевог голмана и првог стријелца првенства Мерсудина Ахметовића. У 32. минуту Лучић је остао на трави, што је била посљедица тог дуела у којем је добио ударац у бутну кост. Издржао је искусни голман до краја првог полувремена, а повреда је, ипак, била озбиљније природе па је шансу у наставку добио Младен Кукрика.

Био је у току 52. минут када је меч – прекинут. Наиме, због пожара на разводној кутији, нестало је електричне енергије на једном од рефлектора, па је арбитар Владимир Бјелица повукао играче у свлачионицу.

Ипак, након разговора са капитенима и делегатом, меч је након 20 минута настављен, а ”непланирана пауза” више је пријала играчима Винка Мариновића, који, након неискориштене спопостотне шансе у којој се нашао Иван Јукић, долазе до другог поготка.

Јукић није поентирао у 65. минуту, али зато јесте Татар по други пут на мечу шест минута касније. Дефанзивац гостију Бесим Шербечић упутио је дубинску лопту, Татар је побјегао двојици чувара и потом лако матирао Кукрику.

У посљедњих двадесетак минута Борац је тражио прилику да приђе Ковачевићевом голу, али се све сводило, ипак, на бјесомучно кружење лопте око шеснаестерца, без праве и конкретне шансе.

У наредном колу, Борац ће у недјељу, 8. марта, гостовати екипи Вележа, која је непоражена у Премијер лиги БиХ на посљедње четири утакмице. У том мечу Крунић неће моћи да рачуна на Владана Даниловића, којем је против Сарајева показан трећи жути картон.

Ипак, прије тог дуела, Борчеве фудбалере очекује дуел четвртфинала Купа БиХ против Жељезничара, а ова утакмица игра се у сриједу на Градском стадиону са почетком у 18 часова.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:2

стријелци: 0:1 Татар (42.), 0:2 Татар (71.), стадион: Градски, гледалаца: 8000, судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево), жути картони: Мирић, Кајкут, Даниловић (Борац), Шербечић, Сушић (Сарајево).

БОРАЦ: Лучић (од 46. минута Кукрика), Волков (од 75. минута Радуловић), Кајкут, Даниловић, Ћосић, Милутиновић, Мирић, Врањеш, Јаничић, Галић, Закарић (од 57. минута Зиљкић). Тренер: Бранислав Крунић.

САРАЈЕВО: Ковачевић, Хоџић, Ахметовић (од 88. минута Ханџић), Рахмановић (од 85. минута Ђокановић), Миличевић, Салчин, Јукић, Шербечић, Сушић, Татар (од 75. минута Велкоски), Оремуш. Тренер: Винко Мариновић.