Борац испустио 0:2 у Тузли – црвено-плави контролисали меч, па остали без побједе у надокнади

Фудбалери Борца ремизирали су са Тузла ситијем резултатом 2:2 у дербију 24. кола m:tel Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави су имали два гола предности на Тушњу (0:2), али су на крају морали да се задовоље једним бодом, примивши погодак за 2:2 у другом минуту надокнаде другог полувремена.

Из прве прилике на утакмици црвено-плави су стигли до предности. Догодило се то седам минута прије одласка на одмор, када је Момчило Мркаић матирао Невреса Фејзића након дубинске лопте Недељка Пишчевића, што је био шести овосезонски гол Борчевог нападача.

У 66. минуту је Јово Лукић, након слободног ударца Николе Нинковића, постигао први погодак у премијерлигашком такмичењу још од маја прошле године. Дјеловало је у тим тренуцима да Борац сигурним кораком иде ка побједи, поготово након што је и послије тог поготка имао огромну шансу да овјери тријумф, али је Фејзић успио да ”скине зицер” Бењамину Татару.

Међутим, није тим Винка Мариновића нажалост успио да сачува стечени капитал и упише 14. побједу у сезони, а ствари су почеле да се компликују у 73. минуту.

Ирфан Хаџић је био у соло продору, Јанез Пишек га је фаулирао у Борчевом казненом простору, а арбитар Драган Кесић је досудио пенал који је у гол претворио некадашњи члан Борца Мићо Кузмановић.

Све до другог минута надокнаде наставка Борац је био у предности, а онда је Кузмановић искористио слабу реакцију Борчеве одбране након једног центаршута и матирао Николу Ћетковића за веома важан бод свог тима у борби за опстанак.

Наредни меч у m:tel Премијер лиги БиХ Борац ће одиграти 8. или 9. априла против Зрињског у Бањалуци, а ”најава” за тај дуел биће окршај са Славијом у Источном Сарајеву, у оквиру четвртфинала Купа Републике Српске.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 2:2

стријелци: 0:1 Мркаић (38.), 0:2 Лукић (66.), 1:2 Кузмановић (пенал, 73.), 2:2 Кузмановић (90+2.), стадион: Тушањ, гледалаца: 600, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Гаврић, Кузмановић, Шукиловић, Хаџић, Нукић, Фејзић, Мехмедовић (Тузла сити), Лагунџић, Нинковић, Лукић, Ћетковић, Предраговић (Борац).

ТУЗЛА СИТИ: Фејзић, Шукиловић (од 46. минута Карјашевић), Нукић (од 79. минута Мешиновић), Гаврић, Кузмановић, Ђ. Пантелић (од 59. минута Хаџић), Субашић (од 79. минута Мехмедовић), Челиковић, Мехидић, Д. Пантелић (од 79. минута Диаби), Иваниадзе. Тренер: Миленко Бошњаковић.

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 82. минута Предраговић), Мркаић (од 46. минута Лукић), Пишек, Војновић, Субић, Лагунџић (од 53. минута Дојчиновић), Лазић, Кулашин, Татар (од 82. минута Цвијановић), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)