Борац ”ишчупао” тријумф у Завидовићима – Залевски ”бржи од сирене”!

Рукометаши Борца ”ишчупали” су побједу на ”врућем” гостовању у Завидовићима савладавши Кривају поготком украјинског интернационалца Владислава Залевског у посљедњим секундама!

Имао је Борац велике резултатске и играчке осцилације у овом дуелу, био у предности од три гола па исто толико каснио и за Кривајом, да би након три промашена зицера црвено-плавих при резултату 28:28 Залевски узео ствари у своје руке и поготком са девет метара одвео Борац до веома битне побједе.

Тријумф над Кривајом додатно добија на значају ако се зна да је екипа Грачанице, јесењи шампион БиХ, доживјела пораз у Невесињу у дуелу са Херцеговином (34:31), па је Борац разлику са тимом Дамира Доборца смањио на само два бода.

Послије тог исхода, нови лидер је бранилац титуле, Извиђач, који је на премијери био убједљив у Маглају (30:40).

Уз четири одбране Небојше Граховца, Борац је послије 10 минута имао плус три (2:5). Криваја је послије двије ”техничке” грешке црвено-плавих у фази напада пришла на минус један (5:6) и нападала за ”икс”. Тај атак екипа Ивана Дивковића није крунисала поготком, што је Борац знао да казни, па је у наредним минутима у још пар наврата био у предности од три гола (5:8, 6:9, 7:10).

У каснијем дијелу првог полувремена, Криваја је нашла пут до егала (11:11), потом су Раде Рађеновић и Армин Муховић одвели Борац на плус два, а послије идентичног одговора домаћих, ”бомба” Јана Сивке са звуком сирене закључила је први дио (13:14).

У наставку – много боља игра Криваје, која је у 35. минуту дошла до вођства поготком Сеџада Абдурахмановића. Дало је то вођство крила домаћима, који су ношени препуном двораном у пар наврата имали и три гола предности (21:18, 24:21). Било је, у 53. минуту, плус један за Кривају (25:24), а онда драма. Играло се ”гол за гол”, све до 28:28, при чему је Борац имао чак три напада за вођство.

Није их искористио, трећи је резултирао голманском интервенцијом и избацивањем лопте у аут, да би у преосталих неколико секунди до краја меча Борац успио да креира акцију за Залевског који је био ”бржи од сирене”, за коначних 28:29.

Пред Борцем је сада, слободно може да се каже, преломни дио сезоне. Послије још једног ”врућег” гостовања, овог пута у Требињу, Борац ће у ”Борику дочекати Грачаницу, коју је у посљедњих десет одмјерава снага само два пута успио да побиједи.

Послије тог дуела, слиједи гостовање већ прежаљеној Чапљини, која је без бодова ”закуцана” за посљедње мјесто, а одмах седам дана након тог меча Борац ће у још једном дербију дочекати ”скауте” из Љубушког.

(борац-спорт, фото: РК Борац)