Борац ”ишчупао” тријумф над Звијездом 09: На реванш полуфинала Купа РС уз минималну предност

Фудбалери Борца дочекаће реванш утакмицу полуфинала Купа Републике Српске са Звијездом 09 уз минималну предност (2:1).

Црвено-плави су у првом дуелу играном на Градском стадиону у Бањалуци на једвите јаде савладали тим из етно-села Станишићи, суочивши се са резултатским заостатком на старту другог полувремена и уз чињеницу да су од 61. минута играли са играчем више.

Гости су стекли резултатску предност у 48. минуту поготком Немање Којића, а Борац је могао да изједначи 15 минута касније из једанаестерца. Због играња руком, други жути картон добио је Стефан Јањић, али Јаков Благаић није успио да материјализује ударац са 11 метара.

Међутим, 15 минута прије краја, Борац је стигао до егала и то преко Енвера Кулашина, да би побједу ”ишчупао” у шестом минуту надокнаде, голом Бењамина Татара.

Реванш утакмица игра се 3. маја у етно-селу Станишићи, а до тада Борчеве играче очекује прегршт обавеза у премијерлигашком такмичењу.

Прва наредна првенствена утакмица заказана је за суботу (15. април) од 18.30 часова, када ће црвено-плави у дербију 26. кола гостовати Широком Бријегу.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 2:1

стријелци: 0:1 Којић (48.), 1:1 Кулашин (75.), 2:1 Татар (90+6.), стадион: Градски, гледалаца: 400, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: Кулашин, Предраговић (Борац), Ресић, С, Јањић, Матић (Звијезда 09), црвени картон: Стефан Јањић (Звијезда 09, 61. минут).

БОРАЦ: Павловић, Пејовић, Јуриљ (од 64. минута Татар), Цвијановић (од 46. минута Кулашин), Нинковић (од 46. минута Предраговић), Лукић, Лагунџић, Благаић (од 71. минута Мркаић), Милојевић, Попара (од 46. минута Пишчевић), Шушић. Тренер: Винко Мариновић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић, А. Јањић, Тешић (од 83. минута Јанковић), С. Јањић, Блажевић (од 80. минута Мујагић), Ресић (од 66. минута Годсвил), Дујковић, Живановић, Зоћевић, Секуловић (од 66. минута Ковачевић), Којић (од 80. минута Матић). Тренер: Тони Карачић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)