Борац и Војводина братски: 1:1 на Градском стадиону

Фудбалери Борца ремизирали су са Војводином резултатом 1:1 у пријатељској утакмици хуманитарног карактера играној на Градском стадиону.

Сав приход од продатих улазница са овог меча биће прослијеђен Бањалучанки Сари Вујиновић, дјевојчици која болује од церебралне парализе и епилепсије, и њеном оцу Дарку за куповину возила прилагођеног њеним потребама.

Око 2 000 гледалаца у Платоновој улици видјело је два поготка у овом мечу – оба у другом полувремену. Резултатску предност је стекао Борац у 64. минуту, када је ударац Саше Кајкута зауставио резервни голман Војводине Никола Симић, а на правом мјесту се нашао Демир Јакуповић и одбијену лопту спровео у мрежу.

Коначан резултат постављен је у 87. минуту; везиста Новосађана Никола Дринчић маестрално је извео ”скраћени корнер” са лијеве стране и послао лопту у супротни угао, те измамио аплаузе бањалучке публике.

Иначе, прије почетка утакмице портпаролка Фудбалског клуба Борац Бранкица Баврлић – Љубојевић уручила је поклон бившем играчу ”црвено-плавих” а сада члану Војводине Синиши Саничану – дрес са његовим презименом и бројем 5, који сада носи у тиму са Карађорђа, али и који је имао на леђима током боравка у Борцу.

БОРАЦ – ВОЈВОДИНА 1:1

БОРАЦ: Лучић (од 46. минута Кутић), Дујаковић (од 46. минута Чомор), Рунић, Јовановић, Ћосић (од 73. минута Кујунџић), Милутиновић, Радуловић, Црнов (од 79. минута Турањанин), Зиљкић (од 62. минута Јакуповић), Мирић (од 71. минута Марковић), Вујаклија (од 52. минута Кајкут).

ВОЈВОДИНА: Роцков (од 46. минута Симић), Стојковић, Ђурић, Саничанин (од 46. минута Петковић), Вучић, Дринчић, Ђуришић (од 46. минута Филиповић), Винсент (од 46. минута Нешковић), Бојић (од 46. минута Николић), Гемовић (од 46. минута Кокир), Матић.