Борац голом Махира Карића савладао Славен Белупо

Фудбалери Борца забиљежили су побједу и у другој утакмици групне фазе 4. Арена купа у Медулину савладавши данас хрватског прволигаша Славен Белупо резултатом 1:0. Једини гол постигнут је у 32. минуту, када је мрежу тима из Копривнице затресао Махир Карић.

Борац је лидер у групи са 6 бодова, запрешићки Интер је након ремија са Славеном (3:3) данас савладао Хрватски драговољац резултатом 4:1 и заузима другу позицију, данашњи ривал црвено-плавих је трећепласирани са једним бодом, док је Хрватски драговољац након 2 кола без бодова.

Посљедњу утакмицу у групној фази изабраници Игора Јанковића одиграће у суботу против Интера, када им је довољан и бод да 31. јануара заиграју у финалу овог такмичења.

Иначе, данашњу утакмицу против Славен Белупа Борац је почео у саставу: Саватовић, Кондић, Ојданић, Јаничић, Пашагић, Радуловић, Буразор, Маховић, Карић, Веселиновић и Дујаковић. У других 45 минута, шансу су добили: Бајић, Глишић, И. Даниловић, Кунић, Максимовић, Жеравица, Арсић, Мајкић, Чудић, Зарић и Зекановић.

БОРАЦ – СЛАВЕН БЕЛУПО 1:0

стријелац: 1:0 Карић (32.), стадион: у Медулину, гледалаца: 50, судија: Матео Чалић (Марчана).

БОРАЦ: Саватовић, Кондић, Ојданић, Јаничић, Пашагић, Радуловић, Буразор, Маховић, Карић, Веселиновић, Дујаковић. Још су играли: Бајић, Глишић, И. Даниловић, Кунић, Максимовић, Жеравица, Арсић, Мајкић, Чудић, Зарић, Зекановић. Тренер: Игор Јанковић.

СЛАВЕН БЕЛУПО: Марковић, Међимурец, Видовић, Долежал, Арап, Делић, Китановски, Врљичарк, Ивановски, Муса, Треботић. Још су играли: Куртањак, Реберник, Јовичић, Года, Татар, Младен, Брковић, Долчек, Шарлија, Пуцлин, Богојевић. Тренер: Томислав Ивковић.

(борац-спорт, фото: arenasports.eu)