Борац голом Кунића савладао тузланску Слободу

Фудбалери Борца савладали су синоћ на Градском стадиону, у утакмици 10. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ, екипу тузланске Слободе резултатом 1:0 и стигли до пете позиције на табели са 16 освојених бодова. Данас ће бити познато да ли ће остати на том мјесту или ће, пак, другу репрезентативну паузу провести као шестопласирани с обзиром да у току дана свој меч 10. кола играју Младост и Челик.

Окршај са Тузлацима у великој мјери подсјетио је на онај са Витезом од 20. августа; црвено-плави су рано стекли резултатску предност коју су успјешно сачували током цијеле утакмице, али у исто вријеме и стрепили за примљени погодак у посљедњих 15-20 минута. Као и против Витежана, и синоћ су фудбалери Борца до поготка стигли након прекида – у петом колу пресудио је гол Галешића са бијеле тачке, синоћ добра реакција Кунића након слободног ударца који уе извео управо споменути Галешић.

Наиме, у 4. минуту Галешић је фаулиран на десној страни терена, судија Ирфан Пељто је досудио слободан ударац послије којег је највиши у скоку пред голом Тузлака био Петар Кунић, који је постигао свој други овосезонски премијерлигашки гол након што је претходно, подсјетимо, у судијској надокнади након грешке голмана Младена Лучића донио свом тиму побједу над Радником.

У 14. минуту Кунић је покушао да узврати асистенцију Галешићу, упутивши му једну дубинску лопту, али је голман Слободе Муминовић био присебан, стигавши до лопте прије Галешића. На наредну шансу на утакмици чекало се до 33. минута, када је Галешић извео слободан ударац, Муминовић је кратко одбио лопту на коју је натрчао Кунић и спровео је у мрежу, али се притом налазио у недозвољеној позицији, па је погодак поништен.

У другом полувремену Слобода је била та која је контролисала игру. Изабраници Славка Петровића су потиснули Борчеве фудбалере на њихову половину терена, те неколико пута опасно запријетили Немањи Тркуљи, који је синоћ дебитовао на црвено-плавом голу у текућој премијерлигашкој сезони.

Наиме, у 68. минуту гости су извели слободан ударац, одбрана Борца је интервенисала и избацила лопту али само до младог Исмара Хаирлаховића, који силовито шутира са 20-ак метара, а Тркуља врховима прстију избацује лопту у корнер. У 83. минуту резервиста Едис Смајић је опробао ударац са 16 метара, али је Тркуља био на мјесту, као и у 90. минуту када је главом неометан шутирао Сулејман Крпић.

У других 45 минута Борац је два пута запријетио голу тузланских црвено-црних; први пут се то десило у 61. минуту када је Муминовић погријешио под притиском Петра Кунића и лопту испуцао до Галешића, који је одмах шутирао, али се чувар мреже гостију искупио за грешку. У 86. минуту Галешић је упослио Кунића на лијевој страни, нападач Борца је упутио ударац, али је Муминовић избио лопту, да би у наставку акције стријелац јединог гола шутирао преко пречке.

До краја јесење полусезоне биће одиграно још осам кола, а у наредна два Борац ће гостовати и то 14. октобра у Мостару екипи Зрињског, која убједљиво држи лидерску позицију са чак 8 бодова више у односу на прве пратиоце Широки Бријег и Жељезничар, док је за 21. октобар заказан окршај Челика и Борца на стадиону Билино поље у Зеници. Прву наредну домаћу утакмицу у елитном такмичењу црвено-плави ће одиграти 29. октобра против ГОШК-а.

БОРАЦ – СЛОБОДА 1:0

стријелци: 1:0 Кунић (4.), стадион: Градски, гледалаца: 2500, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Кунић, Губерац, Јаничић (Борац), Ћулум, Тодоровић, Хаирлаховић (Слобода).

БОРАЦ: Тркуља, Галешић (од 81. минута Чудић), Ојданић, Кунић, Радуловић, Дујаковић, Карић, Даниловић (од 70. минута Буразор), Јаничић, Губерац, Зекановић (од 90. минута Пузигаћа). Тренер: Зоран Милинковић.

СЛОБОДА: Муминовић, Ђорђиловић (од 46. минута Зиљкић), Тодоровић, Крпић, Ордагић, Граховац (од 79. минута Хусић), Лазевски (од 72. минута Смајић), Мехмедагић, Ћулум, Хаирлаховић, Игњатовић. Тренер: Славко Петровић.