Борац голом Аничића уписао пету првенствену побједу

Фудбалери Борца данас су на стадиону у Крупи на Врбасу савладали екипу Слободе из Мркоњић Града резултатом 0:1 у утакмици 7. кола Прве лиге Републике Српске. Изабраници Дарка Војводића заузимају друго мјесто на табели са 16 бодова, три мање од лидера Слоге из Горњег Црњелова и једном утакмицом мање, коју ће одиграти у сриједу у Модричи против истоименог домаћина.

Гол одлуке постигнут је у 33. минуту: Демир Јакуповић је примио лопту између три Слободина играча Немање Видовића, Бојана Сладојевића и Срђана Малиновића, те упослио на малом простору Игора Аничића који се ослободио чувара и бившег играча нашег тима Видовића, који шутира са 20-ак метара удаљености и матира голмана домаће екипе Срђана Модића. Мркоњићани су могли да се реванширају само пет минута касније када се након корнера који је извео Михајло Савановић створила гужва пред голом Немање Тркуље, који је два пута био приморан да интервенише.

Играо се 49. минут када је домаћи тим поново добро атаковао ка црвено-плавом голу: лопта је стигла до Милоша Срндовића који искоса са лијеве стране, са 6-7 метара од гола, шутира преко пречке. У 56. минуту веома добру акцију Борца у гол није претворио капитен Саша Кајкут: Александар Радуловић је у први план избацио Аничића који упућује приземну лопту ка Кајкуту, који шутира поред гола из изгледне позиције.

У 73. минуту обје екипе су остале са 10 играча на терену: након једног оштријег прекршаја над Владаном Даниловићем, дошло је до нагуравања играча оба тима, а најратоборнији су били такође некадашњи члан Борца Михајло Савановић и Никола Мојовић, којима је судија Јово Карић из Требиња показао директи црвени картон. Такође, због приговора је искључен и шеф стручног штаба домаће екипе Жељко Врањеш.

Десет минута прије краја утакмице Демир Јакуповић је упослио Ђорђа Ћосића који у средини проналази Синишу Дујаковића, десни бек Борца не оклијевајући шутира, али лопта одлази неколико центиметара поред гола.

Посљедњу шансу на мечу имали су домаћи: играо се 82. минут када се Радован Перишић нашао у шанси да Слободи донесе бод у дуелу са својим бившим тимом, али је из добре позиције шутирао преко гола.

Како рекосмо, табела Прве лиге Републике Српске биће комплетирана у сриједу, када Борац одигра заосталу утакмицу петог кола са Алфа Модричом. У том мечу Дарко Војводић неће моћи да рачуна на услуге данас искљученог Мојовића, који се у тим враћа сљедећег викенда, када црвено-плави на Градском стадиону буду угостили Слогу из Горњег Црњелова.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД) – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Аничић (33.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 100, судија: Јово Карић (Требиње), жути картони: Видовић, Малиновић, Грачанин (Слобода), Даниловић (Борац), црвени картони: Михајло Савановић (Слобода, 72. минут), Никола Мојовић (Борац, 72. минут), тренер Слободе Жељко Врањеш (72. минут).

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Модић, Дучић (од 66. минута Шамара), Пено (од 63. минута Адн. Љутић), Савановић, Црномарковић, Срндовић (од 81. минута Перишић), Грачанин, Видовић, Адм. Љутић, Сладојевић, Малиновић. Тренер: Жељко Врањеш.

БОРАЦ: Тркуља, Бајић, Јакуповић (од 90+2. минута Триван), Кајкут (од 76. минута Си. Дујаковић), Радуловић, Ћосић, Мојовић, Даниловић, Буразор, Мазић, Аничић (од 79. минута Шикањић).