Борац елиминисан из Купа Републике Српске

Фудбалери Борца елиминисани су из даљег такмичења у Купу Републике Српске пошто су данас, у утакмици осмине финала, поражени у Бијељини од екипе Радника резултатом 5:3 након извођења једанаестераца. Једини фудбалер који је био непрецизан са бијеле тачке био је капитен Борца Борис Распудић.

Након 90 минута игре, на семафору је био исписан резултат 1:1, а предност је стекао Борац у 5. минуту голом Бојана Пузигаће након корнера Ивана Делића. 19 минута прије краја утакмице, Бијељинци су стигли до “икса” поготком Александра Глишића.

Иначе, посљедњих 10 минута, Борац је играо са десет фудбалера на терену с обзиром да је због другог жутог картона у свлачионицу морао Илија Даниловић.

Радник ће, тако, наставити пут ка петом трофеју у куп-такмичењу ФС РС у посљедњих шест сезона, док се, са друге стране, наставља пост црвено-плавих, који су посљедњи пут најмасовније такмичење у РС освојили 2012. године тријумфом у Мркоњић Граду над екипом Слободе.

РАДНИК – БОРАЦ 1:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Пузигаћа (5.), 1:1 Глишић (71.), стријелци из пенала: Ђурић, Стојановић, Франић, Глишић и Арнаутовић за Радник, а Пузигаћа, Делић и Буразор за Борац, стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 150, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Ђурић, Арнаутовић (Радник), Максимовић, И. Даниловић (Борац), црвени картон: Илија Даниловић (Борац, 80. минут).

РАДНИК: Ружић, Блаић, Радовић, Франић, Арнаутовић, Стојановић, Беширевић, Хаџић (од 46. минута Окић (од 85. минута Китановић)), Јанковић (од 46. минута Ђурић), Деспотовић, Глишић. Тренер: Младен Жижовић.

БОРАЦ: Авдукић, И. Даниловић, Пузигаћа, Распудић, Кукић (од 74. минута Мирковић), Делић, Буразор, Сузуки (од 81. минута Пашагић), Кондић, Максимовић (од 56. минута Ђорђевић), Чудић. Тренер: Зоран Милинковић.