Борац елиминисан из Купа Републике Српске: Радник тријумфовао након извођења једанаестераца

Фудбалери Борца неће бити у прилици да бране трофеј у Купу Републике Српске.

Црвено-плави су у прошлој сезони освојили свој шести пехар у овом такмичењу, али сада их је у осмини финала елиминисао Радник, најтрофејнији клуб у Купу РС (седам трофеја), након бољег извођења једанаестераца.

Послије 90 минута на бијељинском Градском стадиону, резултат је гласио 1:1 – до вођства је стигао Борац у четвртом минуту поготком Ђанфранка Пење, док је 13 минута прије одласка на одмор црвено-плаву мрежу, коју је чувао повратник међу стативе Бојан Павловић, затресао Драган Дошло.

До краја меча резултат се више није мијењао, па се приступило извођењу једанаестераца, а пресудна је била пета серија. Редом су за Радник погађали Александар Васић, Стефан Сантрач, Натан Крепалди да Круз, Михајло Амиџић и Драган Дошло, односно Никола Пејовић, Дамир Хреља, Давид Чавић и Милан Макарић за Борац, да би на крају Стојан Врањеш уздрмао пречку Радниковог гола.

Борац се сада у потпуности окреће такмичењима на нивоу БиХ, а први наредни испит је гостовање ГОШК-у у Габели, у оквиру десетог премијерлигашког кола. Утакмица почиње у 15.00 часова, уз пренос на ТВ Арена спорт.

РАДНИК – БОРАЦ 1:1 (пеналима 5:4)

стријелци: 0:1 Пења (4.), 1:1 Дошло (32.), стријелци из пенала: Васић, Сантрач, Крепалди да Круз, Амиџић и Дошло (Радник), Пејовић, Хреља, Чавић, Макарић (Борац), стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 500, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: Дошло, Крепалди да Круз, Сантрач (Радник), Пејовић (Борац).

РАДНИК: Митровић (од 88. минута Лакић), Јосиповић, Дошло, Максимовић (од 46. минута Албијанић), Стјепановић (од 59. минута Крепалди да Круз), Вељкић, Качаревић, Сантрач, Амиџић, Лалић (од 46. минута Васић), Абдулфатаи (од 80. минута Ристановић). Тренер: Велибор Ђурић.

БОРАЦ: Павловић, Пејовић, Јуриљ, Барски (од 46. минута Предраговић), Кортес (од 65. минута Чавић), Пишек, Субић (од 69. минута Јокић), Врањеш, Шушић, Михајловић (од 65. минута Хреља), Пења Апонза (од 65. минута Макарић). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Радник Бијељина)