Борац други пут у сезони поражен од Грачанице

Рукометаши Борца поражени су вечерас у Грачаници од истоимене екипе резултатом 24:20 у дербију 19. кола Премијер лиге БиХ. Црвено-плавима је ово шести првенствени пораз, а други од Грачанице (резултат у Борику 22:24), чиме су знатно умањили шансе да у плеј-оф уђу са прве позиције, с обзиром да жуто-плави из Грачанице имају шест бодова више од нашег тима који је трећепласирани уз бољи омјер у међусобним дуелима.

Након што је Бојан Љубишић одбранио седмерац једном од најбољих играча лиге Дини Хамидовићу, наш тим је, у раној фази утакмице, стекао предност од два гола. Међутим, домаћи су се, ношено громогласном подршком са трибина, резултатски врло брзо вратили у меч, у 11. минуту стигли до 5:5, а до одласка на “велики одмор” и до предности од два гола (13:11).

У уводним минутима наставка директан црвени картон је због једног оштријег прекршаја показан лијевом крилу Борца Бојану Рађеновићу. Убрзо је Грачаница дошла до +3 (17:14), потом су црвено-плави брзо спојили два гола (17:16) и дошли до напада за изједначење, али је голман домаће екипе Ахметашевић био на висини задатка и дао додатни мотив својим саиграчима, који су половином другог полувремена поново одмакли на 3 корака (19:16).

Кључни тренутак меча догодио се при резултату 20:17: Борац је добио играча више и прилику да са седам метара поново смањи заостатак на само два гола, али је чувар мреже Босић, који је ушао са клупе, одбранио покушај најстаријег Борчевог првотимца Унчанина, те су од тог момента до краја сусрета домаћи били ти који су контролисали дешавања на терену, не дозволивши Борцу да више запријети до посљедњег оглашавања сирене.

Борчеви рукометаши у петак ујутру крећу пут Букурешта, гдје ће са истоименом екипом у суботу одмјерити снаге у првој утакмици четвртфинала Challenge купа. Утакмица почиње у 16:30 часова (17:30 по локалном времену), а за арбитре су, подсјетимо, одређени Пољаци Андреј Хржан и Михал Јанаш. Реванш утакмица игра се у суботу, 30. марта, у дворани Борик са почетком у 20 часова, а тада ће правду дијелити Бугари Светослав Јовчев и Звезделин Јончев.