Борац до осмине финала Купа БиХ резултатом 3:8

Фудбалери Борца изборили су наступ у осмини финала Купа БиХ савладавши данас у Витезу истоименог домаћина, члана Друге лиге ФБиХ Запад, резултатом 3:8. Црвено-плави су против федералног друголигаша наступили у комбинованом саставу, а играч утакмице био је нападач Петар Кунић, који је три пута матирао домаћег голмана Адина Селмана и то у 45, 48. и 67. минуту.

Борац је стекао резултатску предност у 9. минуту голом капитена Бориса Распудића, међутим само седам минута касније Витез је дошао до изједначења голом Сабахудина Петака након грешке Бранка Ојданића. Ипак, да Борац при вођству оде на одмор, побринули су се Предраг Зекановић у 31. и Петар Кунић у 45. минуту.

Другим голом Кунића у 48. минуту било је 1:4, потом је Ивица Губерац у 54. минуту поентирао за 1:5, а предност нашег тима смањио је Харис Ребихић у 63. минуту.

Трећи гол на утакмици Кунић је постигао у 67. минуту за 2:6, капитен Адмир Зукан је у 81. минуту савладао Немању Тркуљу за 3:6, да би голеаду на Градском стадиону у Витезу закључили својим другим головима на утакмици Ивица Губерац у 84. и Предраг Зекановић у 89. минуту.

Иначе, из даљег такмичења у Купу елиминисана су већ три премијерлигаша: Сарајево, Зрињски и Радник. Освајач Купа, као што је познато, стиче право наступа у првом колу квалификација за Лигу Европе у сезони 2018-19.

ФК ВИТЕЗ – БОРАЦ 3:8 (1:3)

стријелци: 0:1 Распудић (9.), 1:1 Петак (16.), 1:2 Зекановић (31.), 1:3 Кунић (45.), 1:4 Кунић (48.), 1:5 Губерац (54.), 2:5 Ребихић (63.), 2:6 Кунић (67.), 3:6 Зукан (81.), 3:7 Губерац (84.), 3:8 Зекановић (89.), стадион: Градски у Витезу, гледалаца: 300, судија: Ермин Сивац (Зеница), жути картони: Шут, Салкић, Јусић (ФК Витез), Чудић, И. Даниловић (Борац).

ФК ВИТЕЗ: Селман, Шут (од 46. минута Салкић), Јусић, Туфекчић (од 56. минута Имамовић), Османчевић, Рехибић, Фетић, Шиш (од 46. минута Шибчић), Хаскић, Зукан, Петак. Тренер: Шабан Хаскић.

БОРАЦ: Тркуља, Распудић (од 57. минута Кондић), Пашагић, Ојданић, И. Даниловић, Губерац, Буразор, Максимовић (од 65. минута Делић), Чудић, Зекановић, Кунић (од 70. минута Кукић). Тренер: Зоран Милинковић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)