Борац без трофеја у јуниорском Купу БиХ: Црвено-плави пали послије извођења једанаестераца

Јуниори Борца нису успјели да освоје први трофеј у сезони, онај у Купу БиХ.

Црвено-плави су у финалном мечу, играном у тренинг-центру ФС БиХ у Зеници, поражени након извођења једанаестераца од Сарајева резултатом 2:4.

Након 90 минута, на семафору је писало 1:1, а до вођства је стигао бордо тим и то у 12. минуту, када је прецизан био Нермин Бијелоња.

До изједначења је наш тим стигао у 59. минуту, када је након играња руком једног дефанзивца Сарајева са бијеле тачке прецизан био Давид Вуковић, а пошто до краја меча није било промјене резултата иако су обје екипе имале своје шансе за то у веома доброј утакмици, приступило се извођењу пенала.

У првој и другој серији ”пеналџије” су биле непогрешиве  – погађали су Талха Табаковић и Михајло Јовашевић на једној, те Иван Гргић и Енвер Кулашин на другој страни.

Трећа серија донијела је погодак Нермина Бијелоње, али и промашај Дејана Попаре, док је у четвртој за Сарајево погодио Харис Алишах, док за Борац није Давид Вуковић.

Јуниори Борца имаће, ипак, прилику да се ”освете” Сарајлијама уколико освоје титулу у Премијер лиги БиХ, а на добром су путу да то учине.

Два кола прије краја имају исто толико бодова више од бордо тима, са којим ће се састати у посљедњем колу 28. или 29. маја.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:1 (пеналима 2:4)

стријелци: 0:1 Бијелоња (13.), 1:1 Вуковић (пенал, 59.), стријелци из пенала: Гргић, Кулашин (Борац), Табаковић, Јовашевић, Бијелоња, Алишах (Сарајево), жути картони: Вуковић, Гргић, Кулашин, Радовић (Борац), Алишах, Трако, Ламаџема, Мулалић, Нурковић (Сарајево).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Моцоња (од 46. минута Радовић), Шушић, Гргић, Вуковић, Попара, Кулашин, Ерић (од 46. минута Јотић), Рачић, Бабић. Тренер: Зоран Драгишић.

САРАЈЕВО: Шахиновић, Мулалић, Јовашевић, Трако, И. Рамић (од 60. минута Мешић), Алишах, Витешкић (од 60. минута Нурковић), Т. Рамић (од 77. минута Табаковић), Ламаџема (од 71. минута Љуковац), Бијелоња, Хоџић. Тренер: Исмар Хаџиосмановић.