Борац без полуфинала омладинског Купа РС: Ћехић одбранио пенал, па погодио ”са креча” за тријумф Рудара

Борац нажалост неће бити у прилици да одбрани трофеј омладинског Купа Републике Српске.

Овогодишња селекција јуниора поражена је данас, на помоћном терену Градског стадиона, у четвртфиналу од Рудар Приједора након извођења једанаестераца. Послије 90 минута, било је 1:1, док су пенале играчи Дине Сикирића ријешили резултатом 1:4.

Поготком Вукашина Даничића, некадашњег члана Борчеве омладинске школе, у 11. минуту су гости стигли до предности. При минималном вођству ”рудара” се отишло на одмор, а у паузи између два полувремена тренер Борца Зоран Драгишић извршио је чак шест измјена!

Бројне рокаде у тиму одвеле су наш тим до изједначења послије пет минута наставка, када је стријелац био Немања Ћетојевић. Иако је, до краја меча, по јакој киши било неколико прилика и на једној и на другој страни, мреже су до краја мировале, па су о путнику у полуфинале морали да одлуче пенали.

Били су Марко Шебез и Павле Ђајић прецизни у првој серији, док је друга почела поготком Дамјана Марковића, а завршила промашајем Немање Ћетојевића, који је шутирао преко гола.

У трећој серији за Приједорчане је погодио Емрах Корлат, док је ударац Борчевог Драгана Пејића одбранио Синан Ћехић, који је у четвртој серији савладао Марка Бојандића и увео другопласирани тим Омладинске лиге БиХ Запад међу четири најбоља тима у куп-такмичењу Републике Српске. Тамо су још Слога Добој, Крупа и Сутјеска.

Борчевим јуниорима је, до краја сезоне, преостало да одиграју још четири утакмице у Премијер лиги БиХ, а прва наредна очекује их у суботу (4. мај), када ће са почетком у 15.00 часова у Врапчичћима одмјерити снаге са Вележом.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 1:1 (пеналима 1:4)

стријелци: 0:1 Вукашин Даничић (11.), 1:1 Немања Ћетојевић (50.), стријелци из пенала: Павле Ђајић (Борац), Марко Шебез, Дамјан Марковић, Емрах Корлат и Синан Ћехић (Рудар Приједор), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Петар Тепић (Челинац), жути картони: Матеј Стојичић, Павле Гајић (Борац), Мирослав Гавриловић, Вељко Рауш (Рудар Приједор).

БОРАЦ: Марко Бојандић, Ђорђе Бурњаковић, Матеј Стојичић (од 46. минута Бењамин Делкић), Недим Керановић (од 63. минута Драган Пејић), Лука Дивљак, Ђорђе Бабић (од 46. минута Немања Рендић), Павле Гајић (од 46. минута Филип Сарић), Дамјан Соколић, Сергеј Богданић (од 46. минута Немања Ћетојевић), Игор Шикањић (од 46. минута Павле Ђајић), Урош Ковачевић (од 46. минута Мирко Ђаковић). Тренер: Зоран Драгишић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Синан Ћехић, Бошко Радиновић, Мирослав Гавриловић, Емрах Корлат, Павле Зец, Вукашин Даничић (од 71. минута Јован Драгојевић), Дамјан Марковић, Марко Шебез, Вук Ћурковић, Павле Русмир (од 71. минута Алмин Сархатлић), Вељко Рауш. Тренер: Дино Сикирић.